חוטובלי: "טרור מהגרים" בדרום תל אביב

סגנית שר החוץ השתתפה בדיון בוועדה לביקורת המדינה בסוגיית הרחקת המסתננים, ותקפה את הטרמינולוגיה בה משתמשים מתנגדי ההרחקה.

חזקי ברוך , ד' באדר תשע"ח

חוטובלי בוועדה. היום
חוטובלי בוועדה. היום
צילום: דוברות

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) השתתפה היום (שני) בדיון בוועדה לביקורת המדינה בנושא המסתננים וטיפול המדינה בסוגיה.

"תפסיקו לקרוא להם פליטים", דרשה חוטובלי בראשית דבריה, "יש להבחין בין פליטים למהגרי עבודה. מדינת ישראל מרחיקה רק מהגרי עבודה".

"הנסיון להציג מהגרי עבודה כפליטים הוא פוליטי ואינו משקף את המציאות. ממשלת ישראל קיבלה החלטה להרחיק מהגרי עבודה כפי שנוהגות מדינות דמוקרטיות רבות בהן ארה"ב ואוסטרליה", הוסיפה חוטובלי.

סגנית השר חוטובלי שייצגה את עמדת הממשלה בדיון שנערך הבוקר בכנסת במסגרת הוועדה לביקורת המדינה, הדגישה, "הקמפיין שמשווה את מהגרי העבודה לניצולי שואה הינו פסול מהיסוד. המדינה עומדת בקריטריונים של בג"ץ וההרחקה למדינות השלישיות מתבצעת במסגרת הסכמים שאושרו על ידי בג"ץ".

לאור תגובות ביניים שעלו במהלך דבריה של סגנית השר חוטובלי היא אמרה, "תפסיקו לעשות פוליטיזציה ודמוניזציה לישראל. תבדקו את העובדות. משנת 2008, הוגשו רק 15 אלף בקשות למקלט מתוך כ60 אלף. זה אומר שמרביתם אינם פליטים אלא מהגרי עבודה וזכותה של כל מדינה ריבונית כמו מדינת ישראל לקבוע מי נכנס לשטחה. מה שקורה בדרום תל אביב זה טרור מהגרים שממנו סובלים תושבי דרום העיר. עלינו להגן על תושבי ישראל תוך שאנו מכבדים את החוק הבינלאומי ומרחיקים את מסתנני העבודה מישראל".