וולקנו וופורייזר: התשובה הבריאה

המתנגדים לקנאביס רפואי טוענים כי לא ייתכן שהרפואה המערבית תמליץ ואף תעודד אנשים לעשן. הרי עישון הוא רע לבריאות ובעיקר לריאות.

, ד' באדר תשע"ח

הוולקנו וופורייזר
הוולקנו וופורייזר
צילום: יח"צ

האם ייתכן שיש רופאים שממליצים למטופלים החולים שלהם, אלו ששרויים בכאב, לעשן וכך להזיק לעצמם? גם אם מדובר בקנאביס רפואי?

אם אתם נמנים על הקבוצה שבעד קנאביס רפואי, בוודאי נתקלתם בטיעון הזה, ואולי אף טיעון זה השאיר אתכם ללא תגובת נגד הולמת.

אין ספק שיש הרבה אמת בטיעון הזה של מתנגדי השימוש בקנאביס רפואי. אכן עישון עלול לגרום לבעיות רפואיות שונות ומשונות. אך האם עישון מריחואנה גורם לאותו נזק שגורם עישון טבק? עד כה לא מצאו תמיכה מחקרית לטענה שעישון מריחואנה מחולל סרטן ריאות, אך יש הוכחות שעישון אינטנסיבי של מריחואנה עלול לגרום לבעיות במערכת הנשימה ואף עשוי לגרום לברונכיט. הסיבה לכך היא ששריפה של כל חומר היא מסוכנת ומסכנת את הריאות שלנו: יהא זה טבק, נייר או יהא זה קנאביס.

אך יש גם תשובה הולמת למתנגדי הקנאביס שמביאים טיעון זה, והתשובה היא – וולקנו וופורייזר. שלא כמו בעישון, כאשר משתמשים בוולקנו וופורייזר אין תהליך של בעירה, כי אם תהליך של חימום עד לנקודה שבה ה-THC מתחיל להתאדות. זו הסיבה שוופורייזרים מכונים גם "מכשירי אידוי". הם לא שורפים את הקנאביס, הם מאדים אותו בדיוק בטמפרטורה הנכונה.

נכון, במשך שנים רבות עישון היה הדרך הרווחת ביותר לצריכת קנאביס, במיוחד של צרכני קנאביס לשעות הפנאי. עישון הקנאביס מבטיח "היי" מהיר ואפשר לשלוט בכמות הקנאביס שאנחנו צורכים, כך שאנחנו יכולים להפסיק לעשן ברגע שהגיעה התחושה המיוחלת. אך אם תשאלו מטופלים רבים הם יגידו לכם את מה שהם אמרו לנו: "אידוי קנאביס בוולקנו וופורייזר עדיף אלפי מונים על עישון. החוויה נקייה יותר, נעימה יותר ומעודנת יותר ותחושת ה"היי" אפילו טובה יותר מעישון ג'ויינטים שמהולים בנוסף לקנאביס גם בטבק."

קחו שאיפה: אלו היתרונות של הוולקנו וופורייזר

אם ניקח לדוגמה עישון נגלה שבעת פעולת העישון העשבים ישרפו (וגם הנייר גלגול והטבק) לטמפרטורה שנעה בין 800 ל-900 מעלות צלסיוס, ובמקרים מסוימים אפשר להגיע גם לטמפרטורה של 1200 מעלות. זה מטורף, ובוודאי לא בריא. כי כל תוצרי השריפה נותרים ומאוחסנים בראיות שלנו.

לעומת זאת, כאשר מאדים קנאביס או כל עשב אחר בוולקנו אז המכשיר מחמם אך ורק את הקנאביס והוא מגיע לטמפרטורות שנעות בין 160 מעלות ל-200 מעלות צלסיוס. כמו כן, תודות לוולקנו אנחנו שואפים בעיקר את החומרים הפעילים שבקנאביס. וזה כל מה שצריך כדי להנות משאיפה נקייה, בריאה ועוצמתית יותר. כל זאת מבלי להכניס אל הגוף שלנו רעלנים שמצטברים בעת עישון. לבסוף, צרכני קנאביס רפואי שמשתמשים בוולקנו מדווחים גם על חסכוניות וטוענים שבזכות הוולקנו הם צורכים כמות פחותה של קנאביס.

הוא חסכוני, הוא בריא יותר והרבה יותר נקי. הוולקנו ופוורייזר ממוקם בראש טבלת מכשירי האידוי הקיימים כיום, והוא הבחירה המועדפת על מיליוני מטופלים בקנאביס רפואי ברחבי העולם כולו.

וולקנו וופורייזר, כך עשירי העולם צורכים היום קנאביס