חשד: הצעה לקידום תמורת סגירת תיק

המשטרה חושדת כי ניר חפץ, יועצו לשעבר של נתניהו, ניסה לקדם את מינויה של השופטת גרסטל ליועמ"ש - תמורת סגירת התיק נגד שרה נתניהו.

ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ח

גרסטל
גרסטל
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המשטרה חושדת כי ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציע לקדם את השופטת הילה גרסטל לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה - בתמורה לסגירת תיק החקירה נגד רעיית ראש הממשלה. כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום במסגרת חקירת תיק 1270.

הסיפור נחשף לראשונה על ידי העיתונאי בן כספית ב"מעריב".

חפץ, שנעצר ביום ראשון בחשד לקבלת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה, הובא היום שוב בפני שופט על אף שהוא במעצר עד יום חמישי בגין חשד למעורבותו בפרשת בזק.

אולם חרף החשדות החדשים, סירב בית המשפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של חפץ על אף בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בשבעה ימים. הוא יישאר במעצר עד יום חמישי.

אלי קמיר, יועץ התקשורת של שאול אלוביץ, הוא החשוד השני בפרשה שנעצר הבוקר לחקירה. נבדק החשד כי הוא זה שהעביר את ההצעה לשופטת גרסטל שהעידה במשטרה. קמיר נשלח למעצר בית.

"החקירה נמצאת בעיצומה", מסרו במשטרה. "במסגרת החקירה ניגבו גירסאות המעורבים והשופטת מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים. שני החשודים נחקרו באזהרה בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. בשלב זה הוחלט לבקש להאריך את מעצר החשודים לצורך המשך החקירה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו, הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו. תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".