בהוראת נתניהו: משחקי הכדורגל - בשבת

וועדת השרים לענייני היתרי עבודה בשבת הסמיכה את שר העבודה והרווחה חיים כץ להעניק היתר למשחקי כדורגל בשבת. רגב: "מברכת על ההחלטה"

נרי וייס , ה' באדר תשע"ח

נתניהו הפתיע את הפועל באר שבע
נתניהו הפתיע את הפועל באר שבע
צילום: חיים צח - לע''מ

בהוראת נתניהו ובאישורו. בתום סאגה ארוכה בת למעלה משנה, אישרה היום (שלישי) וועדת השרים לענייני היתרי עבודה בשבת, את משחקי הכדורגל בשבת ובכך הורתה ישירות על פגיעה ברבבות אוהדים שומרי שבת ומסורת וכן ספורטאים אשר ביקשו לכבד את יום המנוחה הקדוש להם.

וועדת השרים לענייני היתרי עבודה בשבת שהתכנסה היום הסמיכה את שר העבודה והרווחה חיים כץ להעניק היתר למשחקי כדורגל בשבת, מה שאומר כי משחקי הכדורגל שרובם מתקיימים כיום בימות החול, ישובו להתקיים בשבת ויפגעו בציבור אוהדים וספורטאים שלם.

כזכור, סאגת קיום משחקי הכדורגל בשבת קיימת אמנם כבר זמן רב, אך בשלושת החודשים האחרונים ובעקבות פסיקת בג"צ שחייב את המדינה לקחת אחריות על הדבר לאחר שנים שהתנערו ונתנו לשחק כדורגל בשבת בלי אישור, עלה הנושא לסדר היום והכל היה תלוי בראש הממשלה נתניהו.

היום החליט נתניהו כי אין לו בעיה לפגוע בציבור שלם ובספורטאים רבים.

כעת טיוטת ההיתר תופץ להערות הציבור למשך 21 יום ולאחר מכן יחתום השר כץ על ההיתר הענפי כשזה יחול על כל העובדים במגרש ובכלל זה עובד המועסק לצורך הסעת עובדים או לצורך ביצוע עבודות תומכות בניהול התקין של משחקי הכדורגל.

יישום ההיתר מותנה בכך שהמעסיק יעניק לעובד ימי מנוחה בהתאמה לשעות שהעוסק בשבת.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה על ההחלטה כשאמרה כי "מתן ההיתרים למשחקים בשבת יגרמו לשימור הסטטוס קוו", וכי היא "מברכת על החלטת ראש הממשלה להסדרת עניין מתן ההיתרים למשחקים בשבת המאמצת את מסקנות הוועדה שהקמתי בראשות מנכ"ל משרדי, יוסי שרעבי".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il