600 גולנצ'יקים חדשים: "לוחם זה אופי"

אחרי תהליך הכשרה מפרך שכלל גיבושים, מטווחים, ואימונים, טירוני חטיבת גולני שהתגייסו באוגוסט האחרון קיבלו את הכומתה החומה.

עדו בן פורת , ו' באדר תשע"ח

מסע כומתה - גולני
מסע כומתה - גולני
צילום: דובר צה"ל

אחרי שישה חודשי הכשרה שכללו גיבושים, מטווחים, מבחנים, 'שבועות מלחמה' ואימונים מתקדמים - כ-600 טירוני חטיבת גולני שהתגייסו בחודש אוגוסט האחרון עשו את כל הדרך אל הכומתה החומה.

את המסע הם החלו ביום שני בלילה בעפולה וסיימו אתמול (שלישי) בבוקר בצומת גולני, לאחר 40 ק״מ.

בצומת גולני התקיים טקס סיום מרגש עם משפחות הלוחמים, שבו הם מקבלים את הכומתה הנחשקת של חטיבת גולני, הכומתה החומה.

הלוחמים צעדו במסע לילי עם ציוד מלא על הגב ואלונקות לאורך כל הלילה ועד אור היום. בסופו של המסע הצטרפו המשפחות ל-5 ק״מ אחרונים של מסע אלונקות יחד עם הלוחמים החדשים.

מסע הכומתה מסמל את סיומו של תהליך ההכשרה הבסיסי של לוחמי גולני שלאחריו יכנסו לתעסוקה מבצעית בגדודים. מרגע זה הם לוחמים חדשים בחטיבת גולני שחוגגת 70 שנה להקמתה.

מפקד מחלקה בבא״ח גולני, סג״ם בר אור, אמר כי ''להיות לוחם זה לא להסתפק בלראות שקיעה מלמטה. להיות לוחם זה גם לא ליהנות מיופיה באמצע הדרך ולהיעצר. להיות לוחם זה לכבוש פסגה ועוד פסגה במטרות החיים, להעצר לרגע להתפעל מיופי השקיעה ולהמשיך הלאה אל הפסגה הבאה.

"לוחם הוא לא רק מקצוע צבאי, לוחם הוא אופי, האופי שסיימתם לרכוש היום וילווה אתכם לאורך כל החיים. הדרך היחידה בה נוכל לעבור את המכשולים שבחיינו היא להתמודד איתם, היום ראיתם שהכל אפשרי''.טוען....

צילום: דובר צה"ל