שירות בנות בצה"ל-תרומה אדירה לביטחון

שר הביטחון ביקר במדרשת לינדנבאום המגייסת בנות דתיות לצה"ל: "לנשים תמיד הייתה השפעה על ביטחון עם ישראל".

עדו בן פורת , ו' באדר תשע"ח

שר הביטחון בבית המדרש בלינדנבאום
שר הביטחון בבית המדרש בלינדנבאום
צילום: גרשון אלינסון

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע השבוע לביקור במדרשת לינדנבאום מבית רשת אור תורה סטון, כדי לברך את הבנות הדתיות המתגייסות לצה''ל.

במהלך ביקור השר נכחו במדרשה ראשי רשת אור תורה סטון, בהם מייסד הרשת וראש הישיבה הרב שלמה ריסקין, נשיא הרשת וראש הישיבה הרב קני ברנדר, מנכ"ל הרשת ינון אחימן, וראש מדרשת לינדנבאום הרב אוהד טהרלב.

השר נפגש עם בוגרות המדרשה ושמע מהן על התפקידים שהן ממלאות בצה"ל ועל הליווי והתמיכה אותם הן מקבלות.

רב סרן כ. המשרתת מזה 12 שנה בחיל המודיעין, אמרה לליברמן "במדרשה הבנתי שאם הקב"ה נתן לי כלים אני הולכת לעשות איתם את התפקיד המשמעותי ביותר שלי, וזה מה שאפשר לי לשרת בתפקידים מאתגרים, והיה משמעותי לעובדה שנשארתי בצבא והצלחתי לחזק את הזהות היהודית שלי".

מאיה, חיילת בודדה מפלורידה שמשרתת ביחידה מסווגת, סיפרה "חינכו אותי לציונות אבל לא לשירות צבאי כדי שלא יפגע בדתיות שלי, ואני רציתי להתגייס כדי להיות חלק מהמהפכה של מדינת ישראל. התמיכה שקיבלתי מהמדרשה לאורך השירות הצבאי הייתה עוטפת ותומכת".

"למרות המצב הביטחוני בארץ היה לי חשוב לבוא לכאן", אמר ליברמן. ''שירות הבנות בצבא ותרומתן האדירה לצה"ל הוא משמעותי ביותר. לנשים תמיד הייתה השפעה על ביטחון עם ישראל, החל מדבורה הנביאה, דרך שרה אהרונסון וחנה סנש, ועד לוחמות צה"ל ומג"ב כיום''.

לדברי שר הביטחון, ''חיילות יכולות לתרום למדינה לא פחות מחיילים. אני רוצה לאחל לכן הצלחה רבה לקראת גיוסכן, ושהחל מתחילת תהליך החיול ועד סוף שירותכן הצבאי, תרגישו בתרומה שלכן למען למדינת ישראל ובמשמעות שיש בה לעם כולו".

לשאלת תלמידת המדרשה, האם השר חושב שנשים יוכלו להגיע לפיקוד הגבוה בצה"ל, ענה ליברמן "אם עולה חדש מרוסיה יכול להיות שר ביטחון, בוודאי שאישה יכולה להיות רמטכ"ל".

ראש המדרשה הרב אוהד טהרלב אמר לליברמן "אנו רואים שליחות גדולה בליווי הבנות לקראת הגיוס, מבחינה רוחנית, תורנית ואישית. גם מהלך השירות הצבאי אנו שומרים על קשר הדוק עם הבנות, ואני מגיע בכל שבוע לבקר אותן בבסיסים ברחבי הארץ, להעביר שיעור ולשמוע מהן על שירותן.

"יש לנו זכות ששר הביטחון בא למדרשה שחרתה על דגלה לימוד תורה ושירות צבאי, ואני מודה לשר שבא לחזק את הבנות דווקא בימים בהם סוגית גיוס הבנות הדתיות נמצא בשיח הציבורי".

הרב טהרלב ביקש משר הביטחון להגדיל את התמיכה הכלכלית במדרשות ובמכינות לבנות הדתיות שמתגייסות, "יש צורך בחיזוק תקציבי לבנות שמשרתות שירות צבאי מלא, שיאפשר לנו להמשיך ולתמוך בבנות הדתיות, ולהכשירן לתפקידים המשמעותיים ביותר בצבא".

בסיום הביקור הוסיף הרב טהרלב "אנו מודים לאגף הבטחוני-חברתי במשרד הבטחון ולאודי דרור, מנהל חטיבת מסלולים מיוחדים באגף, על הליווי והעזרה לאורך הדרך".

הרב שלמה ריסקין, ראש רשת אור תורה סטון, אמר "יש לנו שר ביטחון שמבין את חשיבות השילוב של תורת ישראל, מדינת ישראל ובנות ישראל. ההבנה של חשיבות התורה הנשית ושילובה עם שירות בצבא, משמעותי לגיבוי שהבנות מקבלות במהלך שירותן".