"מוקדם להספיד את נתניהו"

יועץ התקשורת מוטי מורל מעריך בשיחה עם ערוץ 7 שבנימין נתניהו לא יפרוש מיוזמתו מתפקידו, אך לא פוסל את האפשרות שיוקדמו הבחירות.

בני טוקר , ו' באדר תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אליאור כהן/TPSטוען....

יועץ התקשורת מוטי מורל, שליווה את ראש הממשלה בנימין נתניהו במערכת הבחירות ב-1996, אומר לערוץ 7 כי מוקדם מדי להספיד את נתניהו. "ראינו הרבה עדי מדינה שלאחר עדותם הנאשם זוכה בדין. עד מדינה זו לא ערבות בנקאית להרשעה".

מורל חושב שהתקשורת ממהרת לחרוץ את דינו של ראש הממשלה. "נכון שהעסק נראה כנקודת שפל לנתניהו, בעיקר לפי מה שהולך בתקשורת. אבל לתקשורת יש פתיל קצר - והיא כבר ממהרת להכריז שהסיפור של נתניהו נגמר. ראינו הרבה מקרים שהתקשורת הכריזה על גזר דין של כל מיני אנשים ובסוף זה יצא אחרת".

לדבריו, יש אפשרות שהעיסוק התקשורתי יוביל לבחירות. "התקשורת והאווירה בהחלט יכולים להביא לבחירות. אם אתה זוכר במקרה של אולמרט הוא נאלץ להתפטר עוד לפני שהוגש נגדו כתב אישום, מכיון שאהוד ברק, שהיה חלק מהקואליציה לחץ עליו וגם ציפי לבני לחצה עליו. אולמרט חשש שבאווירה שנוצרה אז, אחרי העדות המוקדמת של טלנסקי, שאין לו סיכוי אפילו בפריימריז של קדימה ולכן הוא החליט לפרוש".

מורל מנתח את הסקרים המחמיאים של הליכוד למרות החקירות. "ראינו היום שהליכוד עלה ל-34 מנדטים אבל צריך לזכור שהסקר הזה נערך לפני פרשת עד המדינה. עד לרגע הזה, הציבור של תומכי נתניהו וגם אלה שלא תמכו בנתניהו אמרו, 'מסכן מה עושים לו, מתעללים בו'. הסימפטיה גרמה לעלייה בתמיכה בו".

להערכתו אין לנתניהו עניין להכריז על נבצרות או להשעות את עצמו. "אני מעריך שהוא ימשיך לדבוק בכסאו. בן אדם אחר היה עושה מעשה, אבל נתניהו מרגיש שככל שיענו אותו - כן ירבה וכן יפרוץ. יכול להיות שהוא לחיץ בדברים מסוימים, אבל בפרשה הזו הוא מתחפר חזק מאוד. יכול להיות שכל מיני יועצים שהוא סומך עליהם, ימליצו לו לפרוש, בתמורה לסגירת התיקים נגדו ואולי הוא גם יסכים לזה".