הרבנות הצבאית מציגה: מבצע ''משקוף''

בצה"ל יש כ-150 אלף משקופים. כלל המזוזות בצבא יוחלפו או ייבדקו, ויודבקו באופן שאינו ניתן להסרה.

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ח

מזוזות
מזוזות
צילום: ISTOCK

הרבנות הצבאית החלה בפרוייקט ייחודי בשם "משקוף", שמהותו - השלמה וחידוש המזוזות בכלל בסיסי צה"ל, בתכנית רב-שנתית.

"בצה"ל יש כ-150 אלף משקופים שלפי ההלכה נדרשים למזוזה. עבור חיילים ומפקדים רבים, דתיים וחילוניים, זו דרישה בסיסית שמצריכה מענה איכותי״, מסביר רמ״ט הרבנות הצבאית, אל״ם צחי דותן.

הפרויקט מתקיים בשתי פעימות המאפשרות לרבנות הצבאית התייעלות במשאבים יחד עם שידרוג הסטנדרט ההלכתי. במסגרת הפרויקט יוחלפו מזוזות ישנות בחדשות. המזוזות הישנות ייבדקו, והכשרות שביניהן יוחזרו לשימוש.

סרן הרב משה קורקוס, רב חטיבת האש 282, נכח בהשקת פרוייקט בבסיסו. לדבריו ''חטיבת האש זכתה להיות חוד החנית לא רק בחזית הקרב אלא גם בחזית הרוח לשמירה וביטחון לחיילים ולמפקדים. זו גאווה גדולה וזכות עבורנו כחטיבה ועבור כלל המשרתים בה. צעד זה הינו כחלק ממגוון רחב של תהליכים המתרחשים ברבנות החטיבה במטרה לשפר ולהיטיב את השירות עם כלל המשרתים".

רס"ן הרב שאול אופן, האחראי על הפרויקט, מסכם בשביעות רצון ״יש חשיבות רבה לפרויקט הזה, אשר בסיומו כלל המזוזות בצה"ל יוחלפו או ייבדקו, ויודבקו באופן שאינו ניתן להסרה.

''לאורך הדרך קיבלנו תמיכה רבה ועבדנו בשיתוף פעולה עם גורמים רבים וארגונים שונים שעזרו בקידום הפיילוט הנוכחי, ותודתי לכולם. אני בטוח שנצליח בהשלמת המבצע ומקווה שנוכל להמשיך ליזום ולחדש בתחום זה, ובשאר התחומים שעליהם מופקדת הרבנות הצבאית", הוסיף הרב אופן.