דעה
היינו רוצים לנצח אותו בקלפי

אנחנו רוצים שלטון לא בשביל להחליף את ביבי, אלא בשביל להחליף את המדיניות שלו ולשפר את המציאות של אזרחי ישראל.

ח"כ עמיר פרץ , ז' באדר תשע"ח

עמיר פרץ
עמיר פרץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

״בנפול אויבך אל תשמח, ובכשלו אל יגל לבך״

אני לא שייך לאלה ששמחים לאיד בתקופה הזאת. אני יותר עצוב שהדוגמא האישית לצניעות וענווה עברה מהעולם, והיום רק מדברים על מה פלילי ומה לא. שחיתות של מנהיגים היא רעה חולה שחייבים לבער אותה, אך השחתה של מערכת שלמה הופכת סכנה לדמוקרטיה.

דווקא בימים האלה, כשאנחנו שומעים ללא הרף על חקירות, ניתוחים ופרשנויות בנוגע לעתידו הפוליטי של ראש הממשלה, חשוב להגיד: היינו רוצים לנצח אותו בקלפיות ולא בחדר החקירות.

אנחנו רוצים שלטון לא בשביל להחליף את ביבי, אלא בשביל להחליף את המדיניות שלו ולשפר את המציאות של אזרחי ישראל. אנחנו רוצים שלטון כדי להבטיח שכל ילד בפריפריה יקבל הזדמנות שווה.

אנחנו רוצים שלטון בשביל להנהיג בנייה תקציבית ציבורית לזוגות צעירים שידם אינה משגת. אנחנו רוצים שלטון כדי לדאוג שלא יהיה עוד קשיש אחד שיצטרך לבחור בין תרופה לפרוסה.

אנחנו רוצים שלטון בשביל לגמול את ישראל מהעבדות המודרנית שנקראת העסקה קבלנית. כדי שלא יהיה עוד חולה אחד שישכב במסדרון, או יחכה לניתוח שנתיים.

אנחנו רוצים שלטון כדי להיפרד מהפלסטינים ולהבטיח שלדורות הבאים תהיה כאן מדינה יהודית ודמוקרטית בטוחה, ולא מדינה אחת יהודית-ערבית שתסבול מעימותים אלימים ללא הפסקה.

אנחנו רוצים שלטון כי השלטון הנוכחי עסוק במלחמות כוח ושליטה וכבר שנים לא רואה את האזרח הפשוט. זה לא רק ביבי, זו מדיניות. אם ביבי יילך והמדיניות תישאר, האזרחים יפסידו שוב. אסור לנו לתת לזה לקרות.