חבר פרלמנט שבדי:
הפלסטינים חיים טוב בשומרון, זו האמת

ח״כ שרן השכל סיירה בשומרון עם בכירים משבדיה, שהודו בסוף היום: ''זו לא התמונה שאנחנו מקבלים בשבדיה''.

חזקי ברוך , ז' באדר תשע"ח

השכל עם האורחים משבדיה
השכל עם האורחים משבדיה
צילום: דוברות שרן השכל

ח״כ שרן השכל (הליכוד), חברת ועדת חוץ וביטחון, סיירה בשומרון יחד עם חבר הפרלמנט השבדי מגנוס אוסקרסון ועם ראש עיריית אודנשוג בשבדיה - אניקי אוסקרסון, והציגה בפניהם אתגרים ביטחוניים ואסטרטגיים של מדינת ישראל באזור.

הסיור החל במרפסת של המדינה בישוב פדואל, בתצפית על ישובים יהודיים וישובים פלסטיניים. ח״כ השכל הסבירה כי ״בהיבט ביטחוני ואסטרטגי, במצב שבו ישובים פלסטיניים נמצאים בשיא גובה קילומטרים ספורים בלבד משדה תעופה בינלאומי, ללא נוכחות צבאית ישראלית, קיים איום ממשי לביטחוננו.

''נוכחות הצבא באזור וישובים יהודיים שנבנו בנקודות גובה, הן הסיבות לכך שטילים אינם נורים מכיוון יהודה ושומרון על יישובי מרכז הארץ. זאת לעומת רצועת עזה, שנשלטת על ידי חמאס", אמרה השכן.

בהמשך הסיור ביקרו במפעל עופר טקסט לייצור מטליות ניקוי מבדים ממוחזרים, בו עובדים כ-130 יהודים וערבים זה לצד זה. לאחר מכן ביקרו במשרדי המועצה האזורית שומרון, שם צפו במצגת שסקרה את היסטוריית הסכסוך הישראלי-פלסטיני והציגה נתונים דמוגרפיים.

לסיום, קיימו מפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שהציע לחתום על הסכם ערים תאומות עם העיר אודנשוג בשבדיה, כדי ליצור קואליציה שתילחם יחד בשקר הפלסטיני.

חבר הפרלמט השבדי אוסקסון סיפר "היה סיור נחמד מאוד. אני שמח להיות באזור הזה של ישראל ולראות את הארץ. אני מודה לכולכם על הסיור והמידע החשוב שקיבלתי, אקח איתי לשבדיה את הסיפורים ששמעתי.

''היה גם מעניין מאוד לראות יהודים ופלסטינים עובדים יחד במפעל. חשוב לי לדעת שיש לפלסטינים עבודה טובה וחיים טובים בשומרון, למרות מה שמספרים בשבדיה", אמר.

ראש עיריית אודנשוג אוסקרסון העיד "זו חוויה חדשה עבורנו לראות במו עינינו יהודים ופלסטינים עובדים יחד בשומרון. זו לא התמונה שאנחנו מקבלים בשבדיה, זו תמונה שקטה, שלווה ונחמדה וחשוב מאוד לחזות באמת".

ח״כ השכל הוסיפה בסיום הסיור ״הדרך היחידה להילחם בשקרים ותעמולה נגד ישראל, היא לחשוף את האור, האמת והעובדות על ידי קיום סיורים של משלחות, נציגים וחברי פרלמנט מכל העולם בשטח. כך הם יוכלו לראות בעיניהם את המציאות ביהודה ושומרון ולהפריך את השקרים שמספרים על ישראל בעולם".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר "אנחנו מעריכים מאוד את הביקור והוא חשוב מאוד מפני שהאויב הגדול ביותר של יהודה ושומרון, היא הבורות. רוב הפוליטיקאים והתקשורת בשבדיה וברחבי אירופה לא מכירים את האמת בשטח והייתי שמח שנילחם יחד עם חברינו משבדיה בבורות הזו".