חסד של אמת ומסירות נפש

חברא קדישא שומרון קיימה את המפגש השנתי השלישי לרגל ז' באדר בהשתתפות כ-70 מתנדבים ומתנדבות.

ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ח

חברא קדישא שומרון
חברא קדישא שומרון
צילום: מועצת דתית שומרון

אחרי הפיגועים והאסונות בשומרון, קיימו אמש (ה') בחברא קדישא שומרון את המפגש השנתי השלישי לרגל ז' אדר בהשתתפות כ-70 מתנדבים ומתנדבות.

המפגש התקיים ביישוב ברקן לע"נ הרב רזיאל שבח הי"ד שהיה מראשוני המתנדבים בחברא קדישא בשומרון. במעמד הוענקה להוריו השכולים תעודת הוקרה לזכרו. חלק מן המתנדבים צמו ואף התקיימה במקום תפילת מנחה מיוחדת לז' אדר עם קריאה בתורה ברוב עם.

באירוע השתתף הרב אליקים לבנון רב השומרון אשר חיזק ובירך את המתנדבים על פעילותם. שמעון פרויליך, ראש חברא קדישא שומרון, סיכם את השנה האחרונה וציין את התפתחות מערך החברא קדישא שנתן מענה מקצועי ורגיש במספר מקרי מוות שאירעו בשנה החולפת.

משה כהן יו"ר המועצה הדתית שומרון אמר, "מתנדבות ומתנדבי צוותי החברא קדישא של יישובי השומרון הם חוד החנית של אנשי עשיית הטוב והחסד הנדרשים לפעול בשעות קשות וכואבות ועל כך הוקרתנו ותודתנו להם".

רגב קסל, מתנדב חברא קדישא מהיישוב פדואל סיפר "במסגרת הפעילות של חברא קדישא אנו נקלעים להתמודדויות מורכבות. המפגש ב-ז' אדר מגבש אותנו כחבורה ונותן לנו כוח ודחיפה להמשיך ולהיות מוכנים לשרת את הציבור במלאכת הקודש".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את המתנדבים, "השומרון ברוך השם גדל ומתרחב, ולצערנו מטבע הדברים נוצר צורך גם בחברא קדישא ישוביים, זה טבעו של עולם. מדובר בחסד של אמת ובמסירות נפש של ממש. אני מאחל לכולנו שהשנה לא נצטרך את הפעילות הקדושה של הצוותים".