מאזכרת השלושים לשבת בר המצווה

משפחת ליפניק עלתה לקברם של אורי ורואי ז"ל, ילדי המשפחה שנהרגו בתאונת דרכים, לאחר מכן קיימה את שבת בר המצווה לבנם הבכור.

עוזי ברוך , י' באדר תשע"ח | עודכן: 12:20

העליה לקבר בני משפחת ליפניק
העליה לקבר בני משפחת ליפניק
צילום: באדיבות המשפחה

משפחת ליפניק ששכלה את ילדיה אורי ורואי ז"ל בתאונת דרכים, עלתה ביום שישי יחד עם בני משפחה, חברים ותושבי שבי שומרון, לקברם של הילדים לאזכרת יום השלושים.

לאחר האזכרה נאלצו בני המשפחה לעשות את המעבר הקשה מהאזכרה להכנות לחגיגות שבת בר מצווה של אחיה, בנם הבכור.

"המעבר היה דומה למעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות", מספרת קרובת משפחה. השבת תוכננה להיות בבית החולים 'מאיר' בכפר סבא, אך ביום רביעי האחרון בשעות הערב הודיעו מבית החולים מאיר בכפר סבא כי שירלי תוכל להשתחרר למשך השבת בלבד, והמשפחה החליטה לחגוג את השבת בשבי שומרון יחד עם חברי המשפחה, חבריו של אחיה והמשפחה המורחבת.

במשך השבת שהתה עם שירלי אחות צמודה. בני המשפחה מספרים כי השבת הייתה שמחה מאד, כל תושבי שבי שומרון, המשפחה המורחבת וחבריו של אחיה התאספו בבית הכנסת המרכזי בישוב לשמוע את אחיה עולה לתורה וקורא את הפרשה.

העליה לתורה לוותה בשירה ובריקודים, בסוכריות שהושלכו ובשמחה מיוחדת. לאחר התפילה נערך קידוש גדול. בקידוש הודו אוהד ושירלי לחבריהם על התמיכה. את השבת ארגנו חברי המשפחה, ונתרמו עבורה האירוח, ועיצוב האולם.

עוד מספרים מארגני האירוע כי הקינוחים המיוחדים נתרמו על ידי קהילה מכפר סבא שהתיידדה עם המשפחה בזמן שהותה בבית החולים. "כל העם התגייס כדי לשמח את אחיה", מספרת בת המשפחה.

משפחת ליפניק
צילום: ניצי אילן
משפחת לינפניק
צילום: ניצי אילן