השרים אישרו:
הקלות במס לרוכשי דירה שניה

ועדת השרים אישרה את ההצעה המבקשת לפטור ממס רכישה רוכשי דירה שניה כל עוד לא הושלמה בניית הדירה הראשונה שנרכשה בקבוצת רכישה.

חיים לב , י' באדר תשע"ח

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) המבקשת לפטור ממס רכישה אזרחים שרכשו דירה שניה - כל עוד בניית הדירה הראשונה שנרכשה במסגרת קבוצת רכישה לא הושלמה.

לדברי מקלב, הצעת חוק זו תחסוך באופן מידי את מס הרכישה לאלפי רוכשי דירות במסגרות של קבוצת רכישה שנתקעו ומעוניינים לרכוש דירות אחרות בשביל לחסור את דמי השכירות.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי רוכשי דירות רבים שרכשו דירה במסגרת קבוצת רכישה נתקלים פעמים רבות בקשיים בכל הליכי היתרי הבנייה ובביצוע עצמו ולעיתים אין התקדמות כלל במשך שנים רבות כשהרוכשים נותרים ללא מענה וללא אופק למגורים בדירה שעבורה שילמו כסף רב.

לפי החוק כיום, אם רוכש כזה מעוניין לרכוש דירה אחרת כדי לא להמשיך להשחית את כספו בשכירות, הוא נדרש לשלם מס רכישה בשיעורים החלים על מי שיש לו יותר מדירה יחידה, למרות שכרגע כלל אינו מחזיק בדירה ומצבו אף גרוע יותר עקב הכספים שכבר השקיע בקבוצת הרכישה.

"על כן מוצע לקבוע, שכל זמן שבניית הדירה הראשונה שנרכשה בקבוצת הרכישה טרם הסתיימה, יראו דירת מגורים שרכש כדירתו היחידה עד שבנייתה של דירתו הראשונה תושלם", נאמר.