שערורייה
וואטסאפ לשופטת: "תיראי מופתעת"

התכתבות בוואטסאפ בין נציג הרשות לניירות ערך לבין שופטת המעצרים, חושפת לכאורה תיאום ביניהם לפני דיוני הארכות המעצר בתיק 4000.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ח | עודכן: 21:44

התכתבות מטרידה
התכתבות מטרידה
צילום: באדיבות חדשות עשר

בחדשות עשר נחשפה הערב (ראשון) התכתבות המטרידה בהודעות וואטסאפ בין נציג הרשות לניירות ערך לבין שופטת המעצרים, התכתבות שמצביעה על תיאום לכאורה ביניהם לפני דיוני הארכות המעצר בתיק 4000 - פרשת בזק.

עורך הדין מהרשות לני"ע כותב לשופטת: "סבבה, לפחות הבשורות הטובות שאור (אלוביץ') ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים, תיראי מופתעת".

"אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת", עונה לו השופטת.

עורך הדין כותב: "סטלה (הנדלר) ואיריס (אלוביץ') נבקש מחר ימים ספורים... יבקשו 3 – את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים".

השופטת ממשיכה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואיאלץ להיראות ממש ממש מופתעת... אז אולי המתווה שחשבנו עליו, אינו כה רחוק מהמציאות...".

נציג הרשות לניירות ערך מסכם "זה עלה לי בדם... כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".

בעקבות ההתכתבות בוואטסאפ שנחשפה הערב, שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת העליון אסתר חיות החליטו לפנות ביחד לנציב התלונות על השופטים בבקשה שיברר את המקרה, ויפעלו בהתאם לתוצאות הבירור.

ח''כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב לדברים וכתב בטוויטר, ''הצעדים המיידים שעל המערכת לנקוט הם בראש ובראשונה להשעות באופן מיידי גם את השופטת וגם את החוקר. לשחרר באופן מיידי את כל המעורבים, אי אפשר לקחת סיכון ולו קל שבקלים שחירותם של אנשים נשללה מהם שלא בהליך תקין. לאחר מכן יהיה צריך לברר את העניין הזה עד תום וכנראה להדיח את המעורבים''.

ח"כ יואב קיש (הליכוד) הגיב גם הוא לחשיפת חדשות עשר, ''מאוד מטריד. מקשה על שמירת האמון במערכת. חייב טיפול דחוף. זילות בזכויות הנחקרים. מצפה לתגובה מהירה של מערכת המשפט''.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו "אני מצפה מנשיאת בית המשפט העליון להשעות מיד את השופטת פוזננקי-כץ. אסור לתת לציבור לאבד אמון במערכת המשפט''.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) אמרה כי ''‏הסיפור שנחשף הערב בחדשות עשר על ההתכתבות והתיאום בין השופטת פוזננסקי כץ לחוקר הרשות לניירות ערך, הוא בלתי נתפס. רגע של שפל מקצועי שחייב לקבל טיפול הולם.

''פעם בגין אמר יש שופטים בירושלים, אבל נראה לי שהוא לא היה מעלה בדעתו שכך ינהגו שופטים בישראל", הוסיפה חוטובלי.

סנגורי החשודים בתיק 4000 - פרשת בזק, יבקשו לשחררם ממעצר עוד הלילה. עו"ד דרור מתתיהו, המייצג את אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה בבזק, אמר "חלופת המסרונים בין השופטת לבין נציג הרשות החוקרת זיהמה את ההליך המשפטי ומחייבת את שחרורו של מרשי לאלתר. האירוע חסר תקדים ומחייב בירור יסודי ומעמיק ביותר והסקת מסקנות קשות".