פוזננסקי-כץ לא תעסוק בפרשת בזק

השופטת תיאמה לכאורה את הארכות המעצר עם נציג הרשות לניירות ערך שטיפל בתיק בזק. היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה משמעתית נגדו.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ח

רונית פוזננסקי-כץ
רונית פוזננסקי-כץ
צילום: אתר בתי המשפט

שופטת בית משפט השלום בת''א, רונית פוזננסקי-כץ, הודיעה הערב (ראשון) לנשיא בית משפט השלום בתל אביב, השופט אביחי דורון, כי היא מבקשת להשתחרר מניהול התיקים הנוגעים לפרשת בזק (תיק 4000).

בקשת השופטת הועברה בעקבות הידיעה שפורסמה בחדשות 10 על מסרונים שהוחלפו לכאורה בין פוזננסקי כץ ובין עו"ד ערן שחם שביט המייצג את הרשות לניירות ערך, שתיאמו ביניהם את הארכות המעצר בתיק 4000.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הורו על פתיחת חקירה משמעתית בעניין התנהגותו של עובד הרשות לני"ע, לאחר שנחשף כי ניהל התכתבות עם שופטת המעצרים בתיק 4000 ותיאם עימה את הארכות המעצר.

ממשרד המשפטים נמסר כי ''היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה רואים בחומרה רבה את האירוע שפורסם הערב אודות התכתבות בין עובד הרשות לני"ע לבין השופטת שדנה בהליכי המעצר בפרשה 4000. האירוע המתואר מנוגד לעקרונות היסוד שלפיהם נדרשים לפעול גורמי התביעה הכללית. מדובר באירוע חריג ומצער''.

במקביל, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ושרת המשפטים איילת שקד הגישו הערב בקשת בירור דחופה לנציב התלונות על שופטים.

נשיא בית משפט השלום בתל אביב הורה כי הדיונים בכל התיקים הקשורים בפרשת בזק יישמעו בפני השופט עלאא מסארווה.

כמו כן הודיע הנשיא דורון לנשיאת ביהמ"ש העליון כי עד לסיום הליך הבירור בפני נציב התלונות על שופטים לא יתקיימו ולא ישמעו דיונים בפני השופטת פוזננסקי-כץ המצויה בשלב זה בחופשת שבתון.