כשר בהשגחת צהר
הרב אריאל: "יום עצוב וקשה"

רבה של רמת גן לשעבר קורא לשומרי המצוות שלא לאכול במסעדות עם הכשר של רבני צהר, "להסתמך רק על הרבנות הראשית ושליחיה רבני הערים".

בני טוקר , י"א באדר תשע"ח

כשרות צהר
כשרות צהר
צילום: קובי ריכטר/TPS

רבני צהר משיקים מערך כשרות

הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן לשעבר, תוקף בחריפות את ארגון רבני צהר שהקים גוף כשרות אלטרנטיבי לזה של הרבנות הראשית.

"זה יום עצוב וקשה לעם ישראל, בשבוע שבו אנחנו קוראים מגילת אסתר שנאמר בה 'והעיר שושן נבוכה'. מה שהם עושים זה חורבן ויגרום להרס ובלבול הכשרות בישראל", תוקף הרב אריאל בשיחה עם ערוץ 7.

הרב אריאל שכיהן בעבר כנשיא ארגון רבני צהר, טוען כי אין לאכול במסעדות ובתי מלון שנמצאים תחת הכשרות החדשה מבית רבני צהר, "במקום שתהיה מערכת אחת אחידה ומקיפה לכלל ישראל, כל אחד יעשה כשרות על פי הבנתו. ואני אומר כאן חד משמעית - אסור לאכול במסעדות ובתי מלון שכשרים בכשרות פרטית כזאת, אסור לאכול שם אלא רק להסתמך על הרבנות הראשית לישראל ושליחיה רבני הערים בכל עיר ועיר".

"הם רוצים להוריד את רמת הכשרות ולהרוס את מערכת הכשרות בישראל", תוקף הרב אריאל את הכשרות של צהר, ''יהיה בילבול שלם. איך אני אוכל להתארח בבית מלון עם משפחתי? אם הוזמנתי לחתונה ויתברר שהכשרות היא של צהר ואני לא יכול לאכול שם זו תהיה בעיה חמורה מאוד. הם טועים טעות מרה" .

יום קשה לישראל

הרב אריאל מחזק את הרבנות הראשית וטוען כי במקרים רבים היא אף עוקפת את כשרויות הבד"צים, "הבד"צים התחילו במלחמה לפני שנים נגד הרבנות הראשית והכשרות הארצית הכללית, הם בהתחלה היו פחות טובים מהרבנות.

"במשך הזמן הם התחזקו, יצרו תדמית כזאת שמכיוון שהם דואגים לציבור מצומצם הם מחמירים בדברים מסוימים שגם הרבנות הראשית מחמירה בהם. אבל הרבנות הראשית צריכה לתת הכשר לכולם, לא להחמיר על כולם את כל החומרות ולכן יש שתי נורמות - נורמה בסיסית ונורמה מהודרת.

"הבד"צים בחרו רק את המהודרת לציבור מצומצם ויצרו מן תדמית לא נכונה שהרבנות פחות כשרה מהם, ואגב - לא כל הבד"צים מהדרים יותר מהרבנות, חלק מהם פחות מהרבנות, ואני אומר את זה על אחריותי".