ערן זהבי האריך חוזהו בגוואנגז'ו

הכוכב הישראלי המשחק בליגה הסינית האריך את חוזהו בשלוש שנים בקבוצתו תמורת סכום של 30 מיליון דולר ללא בונוסים. "עבודה קשה משתלמת"

נרי וייס , י"א באדר תשע"ח

זהבי במדי הנבחרת מול איטליה
זהבי במדי הנבחרת מול איטליה
צילום: פלאש 90

"עבודה קשה תמיד משתלמת בסוף", כך כתב הבוקר (שני) ערן זהבי, שחקנה הישראלי של גוואנגז'ו R&F הסינית, בחשבון האינסטגרם שלו.

הקשר הישראלי המצויין כתב את הדברים הבוקר לאחר שחתם על הארכת חוזהו בקבוצתו הסינית בשנה האחרונה, תמורת סכום שיא של 30 מיליון דולרים ללא בונוסים.

הקשר הישראלי שאת עונתו האחרונה בישראל סיים כמלך השערים הגדול ביותר בתולדות ליגת העל הישראלית חתם על חוזה חדש עד שנת 2020, בהן הוא ירוויח 10 מיליון דולר לעונה, מיליון דולר נוספים על זכיה באליפות, חצי מיליון על השתתפות בליגת האלופות של אסיה ו-20 אלף דולר על כל שער שיכבוש בליגה ובגביע.

את עונתו האחרונה בסין, שהייתה העונה המלאה הראשונה שלו בליגה אליה הגיע לפני שנה וחצי סיים זהבי עם 27 שערים שזיכו אותו בתואר מלך השערים של הליגה הסינית וסייעו לו להיבחר לכדורגלן העונה בסין, מה שגרר התעניינות של הקבוצות הבכירות ביותר בליגה, כולל זו של היריבה העירונית. בסופו של דבר בחר זהבי להישאר בקבוצתו שלו כשזו פתחה את החוזה ותעניק סכום שיא עבור שחקן ישראלי.

כזכור, אל קבוצתו הסינית הגיע זהבי בקיץ 2016 ממכבי תל אביב כשזו הרוויחה עליו סכום שמוערך ב-8 מיליון דולר. בחצי עונתו הראשונה בסין כבש זהבי 11 שערים ב-15 משחקים, שהיו שווים לקבוצתו עונה נוספת בליגה הבכירה.

בהודעה שלו באינסטגרם כתב זהבי: "שמח להודיע לכם שחתמתי על חוזה חדש ל-3 שנים נוספות במועדון שלי, מודה לכולם על האמון והתמיכה מהרגע הראשון, אנחנו ממש לפני פתיחת העונה החדשה בתקווה שהיא תיהיה יותר טובה מהעונה הקודמת שיהיה בהצלחה ותזכרו עבודה קשה תמיד משתלמת בסוף...הגיע הזמן להתחיל הכל מהתחלה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il