נפרדים מאלוף הפיקוד: "רגיש ואנושי"

ראשי רשויות מיו"ש ובכירי מועצת יש"ע השתתפו באירוע פרידה מאלוף פיקוד מרכז רוני נומה. "אני מחובר ליו"ש דרך הרגליים והקרקע".

עדו בן פורת , י"ב באדר תשע"ח

יו"ר מועצת יש"ע רוני עם האלוף נומה
יו"ר מועצת יש"ע רוני עם האלוף נומה
צילום: מירי צחי

ראשי מועצות מכל אזור יהודה ושומרון השתתפו בערב פרידה מאלוף פיקוד המרכז רוני נומה לרגל סיום תפקידו.

לאירוע הגיעה גם רותי גיליס, אלמנתו של דר' שמואל גיליס הי"ד שנרצח בפיגוע בדרכו ממשמרת בבית החולים לביתו בכרמי צור.

האלוף נומה שירת כמפקד יחידת העילית שלדג ודר' גיליס היה רופא היחידה, שם נוצר ביניהם קשר עמוק שהמשיך לאחר הירצחו.

המשתתפים באירוע בירכו את האלוף והודו לו בעיקר על היכולת שלו לשלב מקצועיות ומבצעיות יחד עם רגישות והקשבה על מנת לסייע לשגרת החיים האזרחיים של התושבים באזור, בנועם הליכות.

רותי גיליס סיפרה על ההיכרות עם האלוף נומה בזמן השבעה על בעלה, ואמרה "רוני הוא אדם עם רגישות מאוד גבוהה שהיה איתי ועם משפחתי לאחר הרצח של שמואל בעלי. יש בו נפש רגישה ואנושית שפועלת במערכת צבאית קשוחה, זו מתכונת נכונה להצלחה במשימות. משפחתי ואני רואים בו חבר אמיתי שנמצא תמיד לעזור ואני בטוחה שימשיך לעשות למען עם ישראל".

האלוף נומה התרגש מדבריה של רותי גיליס וסיפר על ההיכרות שלו עם דר' גיליס הי"ד והחוויות המיוחדות אותם עברו יחד בפעילויות עלומות.

הוא אמר לרותי, "את שמואל הכרתי באירועי לחימה ואימונים קשים שמחברים בין אנשים. אני זוכר את ההודעה על הירצחו של שמואל שהיה רופא ביחידת שלדג. הקשר איתו היה בלתי ניתן להבנה, הוא היה בשבילי כמו אח גדול. זו הרעות שמדברים וכותבים עליה. אחד המבצעים החשובים בו השתתפתי יחד עם דר' גיליס היה העלאת יהודי אתיופיה".

צילום: מירי צחי

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני העניק לנומה אלבום תמונות מהודר שהוכן על ידי מועצת יש"ע ובו מקבץ תמונות מאירועים שונים בהתיישבות בהם השתתף האלוף.

דורני אמר, "האמת שלך והיושרה ליוו את התפקיד שלך כאן והקשר האישי איתך התחזק עם השנים. באומץ לב ידעת לקחת אחריות ולהנהיג, גם באירועי טרור וגם באירועים התיישבותיים.

''הצבא וההתיישבות היו בעינך כאחד כך ידעת גם בתקופות קשות להשרות ביטחון ותחושת ביטחון. אנו רוצים לראותך ממשיך כי עם ישראל זקוק לאנשים כמוך", הדגיש יו"ר מועצת יש"ע.

האלוף נומה הודה למשתתפים על הברכות ואמר ״אני נמצא כאן בשם אלפי חיילים מפקדים, שוטרים, אנשי מנהל אזרחי, שב״כ וייעוץ משפטי. כל מה שאמרתם זה גם שלהם. המחויבות הראשונה שלי היא לביטחון של אזרחי מדינת ישראל ומה שאנחנו עושים כאן הוא לחצוץ בין הטרור לאוכלוסיה.

''יצא שאת רוב השירות שלי, מרבית ימי ולילותי היו כאן ביהודה ושומרון ואני מרגיש מחובר לכאן דרך הרגלים והקרקע. הסיפור של מדינה ישראל וצה״ל זה אנשים ורוח, והבנה זו עמדה לנגד עיני גם במהלך התפקיד", הוסיף האלוף.