גפני מאיים: לא נצביע על חוקים הזויים

יו"ר ועדת הכספים מתעקש להעלות להצבעה מחר את חוק הגיוס. ''אנחנו יותר לא משחקים בעניין הזה".

חזקי ברוך , י"ב באדר תשע"ח

משה גפני
משה גפני
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר ועדת כספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הבהיר הבוקר (שלישי) כי הסיעות החרדיות לא יוותרו על העלאת חוק הגיוס להצבעה במליאת הכנסת, כבר מחר.

"נכנסנו לקואליציה כאשר הנושא המרכזי הוא תלמידי הישיבות, המדינה לא יכולה להתקיים בלי תלמידים שתורתם אמונתם. נכנסו לקואליציה וחוקקנו חוק שהסדיר את הנושא. בג"צ פסל בפעם הרביעית את החוק, שזה נושא שראוי לדיון, מחוקקים חוק ופעם אחר פעם בג"צ פוסל את זה", הזכיר גפני.

לדבריו, היוזמה לחקיקת פסקת ההתגברות שתמנע מבג''צ נתקלה בהתנגדות של השר כחלון, ולכן ''אמרנו שנעשה חוק יסוד אך ישראל ביתנו מתנגדת. מעכשיו לא נצביע יותר על החוקים הזויים שאתם מביאים, הצבעתי עד עכשיו. עד היום הלכנו עם החוקים האלה כי אנחנו חלק מהקואליציה''.

ח''כ גפני איים, ''לא אצביע יותר על חוקים הזויים. הכול יתנהל לפי הסדר. תביאו את המואזין נצביע נגד, חוק שלא מועיל בכלום, גם היום יש חוק שאוסר לעשות רעש. נביא מחר את החוק של בן צור, יעבור יעבור, יפול יפול. אנחנו יותר לא משחקים בעניין הזה".

מוקדם יותר הבוקר הבהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי סיעת ''ישראל ביתנו'' תתמוך רק בחוק הגיוס שיוגש על ידי הצוות המקצועי שהוקם במשרד הביטחון.

''בעניין גיוס החרדים עמדת ישראל ביתנו ברורה ושקופה. אנו נתמוך אך ורק בחקיקה שייגבש הצוות המקצועי שהוקם במשרד הביטחון", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

''בפגישתי הראשונה עם הצוות אמרתי לו 'לי כמו לכל הפוליטיקאים יש אג׳נדה פוליטית ואני מבקש להתעלם ממנה. אני מבקש מכם לשמור על אג׳נדה אחת ויחידה - צה״ל וביטחון אזרחי מדינת ישראל'.

''כחברה בקואליציה, ישראל ביתנו מוכנה להתפשר ולהתגמש בנושאים רבים חוץ מנושא אחד - ביטחון מדינת ישראל. לכן כל ניסיון להביא הצעה פוליטית בנושא טעון זה תתקל בהתנגדות נחרצת של כל חברותינו וחברינו בממשלה ובכנסת''.

ליברמן הוסיף ''אני מקווה שכולם יצליחו להתעלם משיקולים אלקטורליים ולהיצמד אך ורק לשיקולים ביטחוניים''.