נהג אגד פגע ביהודייה, נחקר, ושוב פגע

ערבי ממזרח ירושלים, נהג בחברת אגד, נעצר לאחר שפגע מינית בנערה בת 14. הנהג כבר נחקר בעבר אך שוחרר והמשיך לפגוע בנערה.

עדו בן פורת , י"ב באדר תשע"ח

ענת גופשטיין
ענת גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

ערבי תושב מזרח ירושלים, נהג בחברת אגד, נעצר לאחר שפגע מינית בנערה יהודייה בת 14.

הנהג כבר נחקר לפני מספר חודשים, אך שוחרר והמשיך לפגוע בנערה. לאחרונה הוא נעצר שוב בעקבות פניה של ארגון להב"ה.

לפני כחצי שנה פגש הנהג את הנערה ופיתה אותה לקשר אינטימי ביניהם. הנהג שלח לנערה הודעות קוליות ותמונות וואטסאפ בהן הוא מציע לה הצעות מיניות. בעקבות תלונה למשטרת ירושלים הוא נעצר אך שוחרר זמן קצר לאחר מכן בתנאים מגבילים האוסרים עליו לפגוש את הצעירה.

עם שחרורו מההגבלות המשיך הנהג להיפגש עם הנערה ואף פגע בה מינית. בעקבות התערבות של עורכת הדין ורד לוי מטעם ארגון להב"ה, נעצר הנהג ומעצרו הוארך בבית משפט השלום בירושלים.

ענת גופשטיין מארגון להב"ה המלווה את התיק אומרת "המקרה חמור ביותר אך חמורה עוד יותר אוזלת היד של המשטרה שלא עצרה את הנהג ושחררה אותו בתנאים מגבילים.

''לצערי גם אגד התרשלו בתפקידם ובמקום לפטר אותו הוא המשיך בעבודתו''. גופשטיין העידה כי ''לצערי זה לא המקרה היחיד שבו אנו מטפלים, כשנהגים של אגד בעיקר ממזרח ירושלים יוצרים קשרים אינטימיים עם ילדות או צעירות יהודיות ופוגעים בהן".

עורכת הדין לוי סיפרה "התקבלה פניה מאב שנחרד לגלות שנהג אגד שהסיע את בתו הקטינה ללימודים פגע בה מינית במשך תקופה ארוכה. האב מסר תלונה מפורטת למשטרה, מתועדת ומגובה בין היתר בדברי תועבה רבים שנשלחו, אך לצערי המשטרה בחרה לפתוח תיק רק על פגיעה בפרטיות והוא שוחרר.

''במשך כל הזמן הזה הוא הסתובב חופשי והמשיך לפגוע בילדה, ורק לאחר התערבותנו הוא נעצר ואני מקווה שיועמד לדין על מעשיו החמורים", הוסיפה עורכת הדין של להב"ה.

דובר אגד, רון רטנר, הביע שאט נפש מהמעשים המיוחסים לנהג ומסר בתגובה כי ״מדובר, לכאורה, באירוע קשה וחריג המצוי בחקירת משטרה לאחר שהנהג, עובד זמני ממזרח ירושלים, נעצר ביום א'. מדובר באירוע חריג שאינו משקף את התנהגותם של נהגי אגד בכלל ונהגי אגד הערבים ממזרח ירושלים בפרט העושים רובם ככולם עבודה טובה ומקצועית.

״עד אשר תושלם חקירת המשטרה הנהג לא ישוב לעבודתו כנהג רכב ציבורי ובכל מקרה אם ימצא ממש בטענות הוא יפוטר מעבודתו הזמנית באגד״, מסר.

ממשטרת ישראל נמסר: מיד עם הגשת התלונה הראשונה במשטרה נפתחה חקירה בחשד לביצוע מעשים מגונים. לאחר ביצוע פעולות החקירה הנדרשות, לאור חומר הראיות ונוכח היעדר שיתוף פעולה מצד קורבן העבירה, הוחלט לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים של הרחקה ובסיום החקירה הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות.

לאחר שהפר את תנאי השחרור בניגוד לחוק, נעצר החשוד לחקירה, בין היתר בחשד להפרת הוראה חוקית, ובהמשך הוארך מעצרו בבית המשפט.

חקירת המקרה עודנה מתנהלת בימים אלו ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה מעבר לכך, אולם נציין כי משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד.