דן מרגלית: נתניהו חייב להתפטר

העיתונאי דן מרגלית זכה בפרס מפעל חיים של התנועה לאיכות השלטון. "התקשורת מתנהגת מאוד בסדר גם אם בערוץ 7 לא אוהבים את זה".

חזקי ברוך , י"ב באדר תשע"ח

העיתונאי הוותיק דן מרגלית זכה היום (שלישי) בפרס מפעל חיים מהתנועה למכן איכות השלטון.

בראיו לערוץ 7 הסביר מרגלית מדוע ראש הממשלה נתניהו חייב להתפטר מתפקידו. ''ראש הממשלה הזה חשוד בעבירות חמורות מאוד, התקשורת מתנהגת מאוד בסדר גם אם בערוץ 7 לא אוהבים את זה".

בנוגע לחשיפת ההתכתבויות בין שופטת המעצרים בתיק 4000 לתובע מהרשות לני"ע, אמר מרגלית כי ''היו הרבה פרשיות כאלה בתולדותיה של מדינת ישראל, גם קשות ממנה, אף אחד לא חושב שמערכת השיפוט או מערכת אכיפת החוק היא נקייה מכתמים.

''גם אדם כמוני, שרואה את זה כמלחמת 'בני אור בבני חושך' ואומרשמערכת אכיפת החוק דומה לשמש, גם אני רואה את הכתמים עליה, זה לא שזה נקי מכתמים.

''אבל ברור שביבי מנסה עכשיו לקחת עניין שהוא די זעיר ולהסיט את זה מהחקירות המאוד חמורות שמתקיימות נגדו, זה לא הצליח בסופו של דבר", משוכנע מרגלית.

לדבריו, השופטת פוזננסקי כץ צריכה להתפטר או שיש לפטר אותה, ''זה באמת לא בסדר מה שהיא עשתה אבל זה לא דומה. אני חושב שראש הממשלה צריך להתפטר לפני החלטת היועץ המשפטי לממשלה. הוא הסביר לי ב-2009 כשהיינו נפגשים בבית קפה מול תיאטרון הבימה, מדוע אהוד אולמרט צריך להתפטר כשהוא היה בשלב הרבה יותר מוקדם ממה שביבי נמצא היום

''אני חושב שהוא חייב להתפטר, לא יהיה לו מנוס אחרי שהמשטרה מצאה שהוא חשוד בשוחד ועוד התיקים הגדולים לפניו", טוען מרגלית.