דין משמעתי לשופטת פוזננסקי כץ

נציב תלונות הציבור על שופטים ממליץ שלא לנקוט בהליך פלילי נגד השופטת שהחליפה מסרונים עם חוקר הרשות לניירות ערך.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב באדר תשע"ח

רונית פוזננסקי-כץ
רונית פוזננסקי-כץ
צילום: אתר בתי המשפט

תצא בזול? נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, ממליץ להעמיד לדין משמעתי את השופטת רות פוזננסקי כץ מבית משפט השלום בתל אביב.

ההחלטה התקבלה בעקבות הידיעה שפורסמה בראשית השבוע בחדשות 10 על מסרונים שהוחלפו בין פוזננסקי כץ ובין עו"ד ערן שחם שביט המייצג את הרשות לניירות ערך בהליכים.

משמעות ההחלטה היא כי נגד השופטת לא יפתחו הליכים פליליים, זאת למרות המעשה החמור שנחשף בדיווח.

לקריאת החלטת הנציב לחץ כאן

בהודעה משותפת שפורסמה מטעם נשיאת בית המשפט העליון ושרת המשפטים נאמר, "נשיאת בית המשפט העליון ושרת המשפטים קיבלו היום בצהריים את החלטתו של נציב תלונות הציבור על שופטים, המשנה לנשיא (בדימ') פרופ' אליעזר ריבלין, בבקשת הבירור שהגישו הנשיאה והשרה בעניינה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו".

"הנשיאה והשרה מתכוונות ללמוד את החלטת הנציב על מנת לקבל החלטה מתאימה. הנשיאה והשרה מודות לנציב תלונות הציבור על שופטים על שטיפל בבקשת הבירור ללא דיחוי ועל עבודתו היסודית", נאמר עוד בהודעה.

מוקדם יותר היום (שלישי) אמרה השרה שקד כי היא מייחסת משקל רב לדוח של נציב התלונות על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, בנוגע לפרשת השופטת רונית פוזננסקי-כץ.

"אני מאוד סומכת על השופט ריבלין. הוא אדם דקדקן ולא סתם ביקשנו ממנו לברר את הסיפור. הוא השתמש גם בחקירה של ערן שחם בנציבות. הוא לא תשאל רק את השופטת, הוא תשאל גם את נציגי להב 433", אמרה שקד בוועידה הלאומית לאנרגיה של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה בתל אביב.

"כשפורסמו כל העובדות התמונה השתנתה קצת", הודתה השרה שקד. "אני רוצה קודם כל ללמוד את העובדות, להכיר את הפרטים, ואחר כך הכול פתוח. מה שצריך לעשות נעשה. מאז התקרית דיברתי עם כמה שופטים בהווה ובדימוס ופרקליטים. כל השופטים שאני דיברתי איתם אמרו לי שבוודאי שמסתמסים על מנת לתאם, גם השופטת הזו וגם אחרים שאין להם עוזרים והם עושים בעצמם את התיאומים. אבל לדבר על מספר ימי המעצר זה דבר שלא צריך לעשות".