מה קרה לנער מוחמד תמימי?

ביחידה לתיאום הפעולות בשטחים מבהירים כי תמימי סיפר לקצין המנהל שפציעתו נגרמה מנפילה מאופניים. גורמים ביחידה: השיחה מוקלטת

ערוץ 7 , י"ב באדר תשע"ח

מתאם הפעולות. יואב מרדכי
מתאם הפעולות. יואב מרדכי
צילום: דובר צה"ל

ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים דוחים היום (שלישי) את הטענות נגד הפוסט שפרסם אתמול המתאם, אלוף יואב פולי מרדכי, בנושא פציעת הנער מוחמד תמימי.

בפוסט, שפורסם בדף הפייסבוק של המתאם, צוטטה גרסתו של הנער לפיה נפצע בראשו כתוצאה מנפילה על אופניים, גרסה המנוגדת לטענה הפלסטינית לפיה פציעתו הקשה נגרמה מפגיעה של כדור גומי שנורה לעברו על ידי חיילי צה"ל.

בעקבות הפוסט יצאו בארגוני השמאל הקיצוני במתקפה על המתאם, וטענו כי ההוכחות לכך שהנער נפגע מכדור גומי הן ברורות וחד משמעיות.

"אמש פרסמנו את גרסת הנער מוחמד תמימי כפי שהוא סיפר מספר פעמים במהלך שיחה עם קצין המנהל האזרחי ביום שני, 26.02.2018, בין השעות 12:25 – 13:10, לפיה הפציעה בראשו נבעה מכידון של אופניים חשמליים, עת שנפל במהלך רכיבה. עדותו של הנער צולמה ותועדה ועל בסיסה פורסם הפוסט אמש", נמסר מהיחידה.

ביחידה מדגישים, "מתאם פעולות הממשלה בשטחים מבקש להבהיר באופן שאינו משתמע לשני פנים כי הפוסט שהועלה בשמו ב'אלמונסק', עמוד הפייסבוק של מתפ"ש בערבית, מתבסס על גרסתו של הנער כפי שחזר עליה. נדגיש כי הצגנו את שתי הגרסאות, זו של האב וזו של הבן, תחת הכותרת "מהי האמת ביחס למוחמד תמימי?" ובהתייחס לתרבות השקר וההסתה הפלסטינית".

"גם במקרה זה, האמת באשר היא תמיד נר לרגלינו ונמשיך להציג את האמת כדי לחשוף את מנגנון ההסתה הפלסטיני", מוסיפים ביחידה.

גורמים ביחידה ציינו היום כי מתאם פעולות הממשלה בשטחים בחר שלא להפיץ את ההקלטה של הנער לאור העובדה כי מדובר בקטין ועל מנת לשמור על כבודו. "צר לנו כי עובדה זו משרתת ככלי להכפשת המתאם וצה"ל".