'מחמאות זה נעים, אבל להיזהר מלהשתכר'

אביר התנועה לאיכות השלטון, ח"כ גליק, מציע לא לחפש בכנסת מריבות וגימיקים, אלא לזהות עבודה קשה ומאומצת שנעשית בבית המחוקקים שלנו.

חזקי ברוך , י"ב באדר תשע"ח

אביר. ח"כ גליק
אביר. ח"כ גליק
צילום: חזקי ברוך

ח"כ יהודה גליק קיבל היום (שלישי) את אות אביר התנועה לאיכות השלטון בטקס חגיגי במשכן הכנסת.

"יש בכנסת הרבה מאוד אנשים איכותיים שעובדים בחריצות ובאכפתיות, והחשיפה של חברי הכנסת היא דווקא בגימיקים ומריבות, ולכן אנשים לא מספיק מודעים לכך", מציין גליק בשיחה עם ערוץ 7 לאחר קבלת התואר.

לדבריו, "התקשורת מוכרת לציבור את מה שהוא רוצה לקנות והציבור יש בו יצר סקרני רכילותי שאוהב גימיקים, צהוב ורכילות. הייתי שמח אם היה נחשף לציבור שיש כאן הרבה עבודה איכותית, עבודת נמלים סיזיפית ויש לא מעט סיפוק על דברים רציניים ומשמעותיים שהם פחות עסיסיים ולכן פחות יוצרי כותרת".

בהתייחסו לאפשרות שחוק הגיוס יוביל למשבר קואליציוני אומר חבר הכנסת גליק כי הוא עצמו מגדיר חוק זה כ'חוק חיזוק לימוד התורה'. "אנחנו צריכים לחזק את למוד התורה אחרי שבית המשפט הכריח אותנו למסד את כל מה שקשור ל'תורתו אמנותו'. באותו זמן כחברה ישראלית אנחנו צריכים להיות מודעים לכך שכל מי שלא לומד צריך למצוא את הדרך לתרום במקומות אחרים, שכולם יהיו משולבים בתרומה לחברה ובעשייה היצירתית והיצרנית".

להערכתו של חבר הכנסת גליק כשם שנמצאו פתרונות לסוגיות אחרות, סבוכות יותר, בעבר כך יימצאו הפתרונות גם לסוגיה זו "גם לתת מעמד של כבוד ללומדי התורה ולחזק אותם וגם לתת משמעות לא פחות דתית ויהודית ואמונית לאותם שמתנדבים ותורמים ומתגייסים לצה"ל למען עם ישראל ומדינת ישראל".

בשיחה תוהה גליק מדוע יש צורך במערך הכשרות האלטרנטיבי שהקים ארגון רבני צהר, "אני לא אוהב ללכת נגד הרבנות. אם צריך לשפר אז יש לשפר. מצד שני אני מכיר את רבני צהר. הם אנשים יקרים וצדיקים, לכן אני לא מספיק מכיר את העניין".

"הרבנות צריכה לשאוף להיות כמה שיותר ידידותית עניינית ומקצועית ולעודד כמה שיותר אנשים שיעסקו בכשרות". עם זאת מוסיף גליק ותוהה מדוע לא נשמע קול זעקה ומאבק גם מול הכשרויות החרדיות השונות.

"אני משוכנע שרבני צוהר ישימו דגש גם על הפן האנושי והחברתי שהוא לא פחות חשוב, אבל אני לא מכיר מספיק את הסוגיה, ולכן אני מעדיף שלא לצאת בהצהרות בומבסטיות. אני מכיר את אנשי צהר ומאוד מעריך אותם. אני מכיר את אנשי הרבנות הראשית ויודע שיש שם אנשים מאוד טובים שרוצים לעשות טוב. מאוד הייתי שמח שהרבנות תהיה מאירת פנים לציבור".

בתום דבריו מביע גליק תקווה שהמחמאות המורעפות עליו מכיוונה של התנועה לאיכות השלטון לא ישכרו אותו, אך מודה שככל אדם גם הוא אוהב מחמאות ונהנה מהן, "יש לזכור שכולם עובדים אצל בוס אחד, הקב"ה".