מי תהיה אלופת ליגת הסל של החמ"ד?

גמר ליגת הכדורסל של החמ"ד שיתקיים בשבוע הבא בת"א יפגיש בין תלמידי תיכון הימלפרב וישיבת בנ"ע שדה יעקב על תואר - אלופת החמ"ד

נרי וייס , י"ב באדר תשע"ח

שחקני תיכון חמ"ד אמי"ת המר רחובות היום בחצי הגמר
שחקני תיכון חמ"ד אמי"ת המר רחובות היום בחצי הגמר
צילום: רועי שרוני

אליפות הישיבות התיכוניות והתיכונים העל יסודיים של החמ"ד, נכנסת לישורת האחרונה ומגיעה אל קו הסיום - גמר אליפות החמ"ד. מי תהיה הראשונה שתעשה היסטוריה?

מסע ארוך בן ארבעה חודשים מתקרב אל רגעי הסיום שלו, כשבעוד שבוע בדיוק, ביום שלישי הבא יתקיים משחק הגמר של אליפות הישיבות התיכוניות והתיכונים העל יסודיים של החמ"ד. משחק הגמר יתקיים בתיכון עירוני ט' בתל אביב, שם התקיימו גם משחקי הגמר האזוריים.

המסע שיצא לדרך עם 30 קבוצות מארבעה אזורים גיאוגרפיים ובישיבות ותיכונים שנמצאים החל ממעלות וטבריה ועד אשדוד, יגיע בשבוע הבא אל סיומו כשבמשחק הגמר ייפגשו ישיבת חמ"ד בנ"ע שדה יעקב המשתייכת למחוז צפון ותיכון חמ"ד הימלפרב המשתייך למחוז ירושלים.

השתיים גברו במשחקי חצי הגמר הארצי שהתקיימו היום על יריבות חזקות במיוחד, במשחקים מרתקים שהתעלו לרמה גבוהה והתנהלו עם כמות קהל גדול ומרעיש.

בעוד תלמידי התיכון מירושלים, תיכון חמ"ד הימלפרב ניצחו בפער גדול את תיכון חמ"ד אמי"ת המר רחובות בתוצאה 43:60, תלמידי הישיבה משדה יעקב התקשו מול היריבה החזקה מישיבת החמ"ד בנ"ע גבעת שמואל, ולבסוף ניצחו אותם בפער בן 7 נקודות, בתוצאה 56:49.

עבור 'האריות מהגבעה', קבוצת הכדורסל של הישיבה מגבעת שמואל מדובר בהדחה כואבת שכן את העונה שעברה היא סיימה כאלופה ובדרך אל חצי הגמר הארצי עברה כמעט בצורה מושלמת את כל יריבותיה - החל מהשלב הראשון אז ניצחה בכל ארבעת משחקיה דרך משחקי חצי הגמר האזורי אז עברה את ישיבות קרני שומרון ורעננה, שתיים שבקלות היו יכולות להיות חלק ממשחקי חצי הגמר ואף אולי הגמר.

עם ממוצע של 47.25 נק' למשחק, וכשהם משאירים את היריבה שלהם על 32.75 נק', קיוותה האלופה מגבעת שמואל להגיע אל מעמד הגמר של אליפות החמ"ד לראשונה בהיסטוריה, אך כאמור כשלה והודחה בידיי ישיבת חמ"ד בנ"ע שדה יעקב היום ותיאלץ לנסות לשחזר את ההצלחה שלהם שוב בעונה הבאה.

תלמידי התיכון הירושלמי - הימלפרב, עברו בדרך אל משחק הגמר שיתקיים בשבוע הבא גם כן יריבה לא קלה בכלל כבר בגמר האזורי כשניצחו את תלמידי הישיבה התיכונית חמ"ד שעלבים שסיימה את השלב הראשון מושלמת וללא הפסדים.

אחרי שעצרו את מרבית יריבותיהן על 25 נק' ולא יותר, במשחק חצי הגמר שהתקיים היום אמנם ספגו הירושלמים 43 נקודות, אך קלעו יותר ולבסוף יצאו עם הניצחון בדרך אל משחק הגמר המרתק. לכו תדעו, אולי זה עוד ייגמר עם תואר אליפות בכדורסל עבור התלמידים מהבירה.

רועי שרוני, מנהל הליגה מטעם החמ"ד סיפר לערוץ 7 כי "ההצלחה הגדולה של הליגה כבר בעונתה הראשונה מהווה כוח גדול להמשיך לעוד שנים רבות".

קהל רב הגיע לצפות מקרוב במשחקי חצי הגמר היום
צילום: רועי שרוני
חצי הגמר היום

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il