ניסתה להצית דירתה ולהתאבד עם ילדיה

כתב אישום יוגש היום נגד תושבת אשדוד שלפי החשד הציתה את דירתה בה שהו שני ילדיה במטרה להמית אותם ולהתאבד.

חיים לב , י"ג באדר תשע"ח

ארכיון
ארכיון
צילום: דוברות הכיבוי מרחב נגב

פרקליטות מחוז דרום תגיש היום (ד') כתב אישום נגד תושבת אשדוד שלפי החשד הציתה את דירתה בה שהו שני ילדיה במטרה להמית אותם ולהתאבד.

האירוע החריג התרחש בשבת לפני כשבועיים, בשעות אחר הצהריים. ברחוב מבוא החמציץ באשדוד פרצה שריפה בדירה בבניין מגורים. שני ילדים בני 4 ו-5 פונו מהמקום כשהם סובלים משאיפת עשן. הם אושפזו בבית החולים אסותא.

מחקירת משטרת אשדוד עלה כי במועד האירוע דווח למשטרה כי אישה מוסרת את ילדיה מחלון הבית לעבר עוברי אורח על מנת שיתפסו אותם. כוחות משטרה שהוקפצו למקום החלו בפעולות חקירתיות יחד עם חוקר שריפות של מכבי האש תוך כדי שהחשודה ושני ילדיה מפונים על ידי צוותי הרפואה אל בית החולים.

סריקה שערכו השוטרים בדירה הביאה לאיתורם של מכתבים בעלי תוכן אובדני בהם ציינה החשודה כי היא לוקחת את ילדיה איתה מאחר ואינה מעוניינת שילדיה יהוו נטל על אף אחד, וזה בנוסף להודעות אשר שלחה החשודה למספר אנשים המקורבים לה.

כמו כן, בסריקה נמצא כי ברז הגז בדירה פתוח ובדיקת חוקר שריפות מצאה באופן וודאי כי השריפה בדירה נגרמה מהצתה מכוונת במספר מוקדים ולא כתוצאה מקצר חשמלי.

במהלך החקירה התברר כי היה בכוונתה של האישה לפגוע בשני ילדיה והתברר כי רכשה שלושה "כדורים" של רעל עכברים מסוכן שנועדו להדברת מזיקים.

בעל החנות בה רכשה החשודה את הרעל סיפר כי הזהיר את ה"לקוחה" כי יש להרחיק את הרעל המסוכן מידיהם של ילדים בשל הסכנה הטמונה ברעל, והיא בתגובה ענתה – "צריכה רעל כזה".

במהלך חקירתה הנוספת קשרה האישה עצמה לחשדות נגדה והודתה בפני חוקריה כי התכוונה לפגוע בילדיה יחד איתה ולצורך כך רכשה את הרעל. עוד ציינה החשודה כי התחרטה וזרקה את כדורי הרעל לפח האשפה.

בנוגע לקביעתו החד משמעית של חוקר השריפות כי מדובר בהצתה טענה האישה בפני חוקרי המשטרה כי חוקר השריפות טעה בקביעתו.