ישוב חדש ביו"ש - בזכות השמאל הקיצוני

בנט ושקד בירכו על דחיית פינוי נתיב האבות: "מוטב היה אילו העתירה המקורית היתה נדחית. אנו נפעל להכשרת היישוב החדש עבור התושבים".

חזקי ברוך , י"ג באדר תשע"ח

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) בירכו על החלטת בג''ץ לדחות בשלושה חודשים את פינוי הבתים בשכונת נתיב האבות שבגוש עציון.

"לאחר מאמצים רבים בג"ץ נעתר לבקשת המדינה ודחה את פינוי נתיב האבות בשלושה חודשים. זוהי החלטה הומניטרית חשובה שתאפשר לתושבים לעבור בשיטת 'דלת לדלת'. כמובן מוטב היה אילו העתירה המקורית היתה נדחית על הסף. כעת אנחנו נפעל להכשרת היישוב החדש עבורם", אמרו השרים.

''אנו מודים לארגוני השמאל הקיצוני על הצלחתם בהקמת ישוב חדש ביהודה ושומרון אותו לא ניתן יהיה לעקור אותו עוד. על כל בית שיפונה בשל עתירות השמאל הקיצוני יקום ישוב חדש", הבטיחו בנט ושקד.

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הגיב גם הוא על דחיית הרס הבתים בנתיב האבות. "אנו מברכים על החלטת בית המשפט ששמה את ההיגיון לפני מידת הדין והתחשבה במשפחות ובילדים. ההחלטה מאפשרת לתושבים לעבור מדלת ביתם לדלת של מגוריהם הזמניים ומאפשרת תנאים אנושיים במציאות הלא אנושית של הריסת בית חייהם.

"פנינו לעתיד – לצמיחה, בניה ופיתוח ההתיישבות. החלטת ממשלת ישראל על פיתוח האזור יחד עם פסיקת הבג"צ על דחיית פסק הדין זורעים בנו אופטימיות זהירה לצדק שייראה ויעשה באזור שלנו. עקב בצד אגודל הריבונות המלאה תגיע גם לגוש עציון ולעת עתה כולנו מגוייסים למשימת פיתוח ההתיישבות וחיזוק הקהילה הנפלאה שלנו", הוסיף נאמן.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר "אני מברך על החלטת בג"צ שקיבל את עמדתנו ודחה את פינוי הבתים בנתיב האבות. החלטת בג"צ תאפשר לנו להשלים את ההידברות עם התושבים ולהגיע למתווה מוסכם".