בלי מרצ: גלאון וגילאון פורשים מהמרוץ

זהבה גלאון וח"כ אילן גילאון הודיעו כי לא יתמודדו על ראשות מפלגת מרצ. "מתפקדי מרצ מעוניינים בהנהגה חדשה''.

חזקי ברוך , י"ג באדר תשע"ח | עודכן: 12:56

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אילן גילאון וחברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון הודיעו בצהריים (רביעי) כי לא יתמודדו על ראשות מפלגת מרצ.

בהודעה שפרסמה גלאון היא סיפרה ״הצגתי מועמדות פעם נוספת בניסיון להביא למפץ פוליטי בשמאל שיחבר למרצ אנשים ממפלגת העבודה ומהרשימה המשותפת יחד, ואנשים מארגוני החברה האזרחית ומחוץ למערכת הפוליטית ששותפים להשקפת העולם של מרצ וביחד יכולים לייצר כוח שמאל גדול.

''אך משיחות שהיו לי עם מתפקדים בכל רחבי הארץ בשבועות האחרונים הבנתי שהם רוצים הנהגה חדשה", אמרה חברת הכנסת לשעבר.

גם ח"כ גילאון הסביר מדוע הסיר את מועמדותו, ''בלב כבד אני מסיר את מועמדותי לראשות מרצ. עברתי אירוע רפואי שמגביל את היכולת שלי להמשיך בקמפיין כפי שהייתי רוצה. אמשיך לשרת את הציבור כיושב ראש סיעת מרצ בכנסת - ולקדם את הערכים שבעבורם שלחתם אותי לכנסת.

אני רוצה להודות לצוות הרפואי בבית החולים 'שערי צדק' על הטיפול המסור", הוסיף גילאון, ''המשימה שלנו, של יצירת שמאל אחר וישראל אחרת, לא השתנתה. בימים הקרובים נתכנס האדומים, הקבוצה הפוליטית הגדולה והמשמעותית ביותר בציונות הסוציאליסטית, ונקבל את ההחלטות לגבי המשך דרכנו המשותפת''.

הפריימריז לראשות מרצ יתקיימו ב-22 במרץ, ושבעה מועמדים נותרו במירוץ: חברת הכנסת תמר זנדברג, פעיל המפלגה אבי דבוש, מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר אבי בוסקילה ויו"ר אגודת הלהט"ב לשעבר אימרי קלמן.

מועמדים נוספים הם דוד קשאני, אופיר פז ודוד נוה. אם תוצאות הפריימריז יצריכו לקיים סיבוב שני, הוא יתקיים ב-28 במרץ.

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה כי ''עזיבת זהבה גלאון את החיים הפוליטיים מצערת. מנהיגה אידיאולוגית ואמיצה שנלחמה על עקרונות. תחסר במאבק על פניה וערכיה של ישראל''.