בדרכו של הרב קוק

יו״ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ' הגיע הבוקר לבית הרב קוק יחד עם רבה הראשי של ירושלים כדי לחדש את מנהג משלוח מנות של הרב קוק.

אורלי הררי , י"ד באדר תשע"ח

בית הרב קוק
בית הרב קוק
צילום: עצמי

המועמד לראשות עיריית ירושלים ויו״ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ' הגיע הבוקר (חמישי) לבית הרב קוק ביחד עם רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן לחדש את מנהג משלוח מנות של הרב קוק.

במהלך הביקור, אשר אורגן בסיוע אשכולות, נערך סיור בבית הרב קוק ושוחזר מנהגו של הרב לחלק משלוחי מנות לילדי ירושלים.

ברקוביץ הגיש לרב שטרן משלוח מנות והביע בפניו את אהבתו הרבה לתורת הרב קוק ולציונות הדתית אותה הוא לומד בחברותא בשנה האחרונה כפי שחשף לפני חודשים מספר.

"הרב קוק היה איש של כלל ישראל ואהבת ישראל. שחזור המסורת של חלוקת משלוחי מנות מרגשת. עלינו לדאוג בפורים כמצוות הרב לאביונים, לדאוג גם לשמח אותם ולחבר את עם ישראלו כולו. עלינו גם להמשיך לחבר תחת כנפי בית הרב את כלל שבטי ישראל, הדתיים ושאינם דתיים. כאן בירושלים אנחנו מנסים כל העת לחבר בין הציבורים השונים, זה יהיה סוד הצלחתה של ירושלים, הגיוון והאחדות", אמר ברקוביץ'.

אדיר וישניה, מנכ״ל אשכולות, אמר "שחזרנו היום מנהג חשוב של קבלה ומסירת משלוחי מנות לאביונים, מנהג שהיה מקובל על ידי הרב קוק עוד טרם הקמת מדינת ישראל. האירוע המרגש חידש מסורת שהייתה נהוגה בחג הפורים ואפיינה את משנתו של הרב קוק שדגל בקירוב לבבות וחיבור בין כל החלקים בחברה הישראלית, חילונים ודתיים כאחד".