סקר:
91% מרוצים מהמגורים בשומרון

תושבי השומרון מרוצים מהמאבקים של המועצה האזורית לקידום הבנייה והכבישים ביו"ש, ומביעים שביעות רצון משיפור השירות המוניציפאלי.

ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ח

רה''מ נתניהו ויוסי דגן באירוע היובל לשומרון
רה''מ נתניהו ויוסי דגן באירוע היובל לשומרון
צילום: אבישי בדולח

על אף האיומים הביטחוניים והמדיניים, 91% מתושבי השומרון מרוצים מהמגורים ביישוב שבו הם חיים.

הנתונים מופיעים בסקר "מאגר מוחות" בראשות פרופ' יצחק כץ שנערך לאחרונה בקרב מדגם מקיף של 1,100 משיבים, שבדק את שביעות הרצון של תושבי המועצה האזורית שומרון.

מהסקר עולה בין היתר כי 70% מהתושבים מעידים כי חל שיפור גדול מאוד בשירות המועצה האזורית בשנתיים האחרונות. 88% מרוצים או מרוצים מאוד מתפקודו של ראש המועצה יוסי דגן וסוברים כי הוא מוביל את המועצה לכיוון הנכון.

אחד התחומים שהוזכרוו בסקר הינו קליטת עולים חדשים ועידוד עלייה באופן יזום על-ידי המועצה האזורית שומרון. רוב מוחלט של הנשאלים (89%) סבור שהמועצה צריכה להמשיך במגמה זו ולהשקיע בקליטת עולים חדשים.

מועצת שומרון משקיעה מאמצים רבים בנושא ההסברה וסיורי עומק לפוליטיקאים ומובילי דעת קהל. בתחום זה, הרוב המוחלט מתושבי מועצת שומרון (88%) סבורים כי על המועצה האזורית להמשיך להשקיע מאמצים בביקורי פוליטיקאים, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת בשומרון ובמאמצי הסברה במטרה להשפיע עליהם ועל דעת הקהל וליצור סביבה תומכת בהתיישבות.

המועצה האזורית שומרון מובילה מאבקים מדיניים רבים, כמו מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה שהביא את התקציב לכבישים העוקפים ביו"ש, מאהל המחאה שהוקם אחרי רצח בני משפחת הנקין שהביא את אישורי הבנייה לאיתמר, רחלים וישובים נוספים בכל יו"ש. 79% מבעלי הדעה במועצה מביעים שביעות רצון ממדיניות זו.

פרופסור יצחק כץ, מנכ"ל מכון הסקרים מאגר מוחות המקיים סקרי דעת קהל עבור רשויות בכל הארץ מציין כי "מדד שביעות הרצון במועצה אזורית שומרון הוא מהגבוהים בארץ יחסית לרשויות אחרות. מדובר בנתון מרתק ויוצא דופן בהתחשב באתגרים הביטחוניים והמדיניים עימם מתמודד האיזור''.