מאסר עולם למוסלמי שביצע פיגוע דקירה

בית המשפט בגרמניה גזר מאסר עולם על מוסלמי בן 27, שרצח אדם ופצע עוד שישה אנשים במסע דקירות בסופרמרקט בהמבורג.

ניסן צור , ט"ו באדר תשע"ח

גרמניה
גרמניה
Chen Leopold/Flash90

בית המשפט בגרמניה גזר מאסר עולם על אחמד אלחאו, מוסלמי בן 27, שרצח אדם ופצע עוד שישה אנשים במסע דקירות בסופרמרקט בהמבורג, בשנה שעברה.

אלחאו, מהגר מוסלמי שביקש מקלט בגרמניה, פרץ לסופרמרקט בהמבורג ופתח במסע דקירות קטלני כאשר הוא רוצח את אחד הלקוחות בחנות ופוצע קשה עוד שישה בני אדם.

בית המשפט גזר עליו עונש של מאסר עולם כאשר השופט נורברט סאקות ציין את "החומרה המיוחדת של הפשע" המקטינה את סיכוייו של אלחאו לקבל אי פעם חנינה.

"הנאשם, עם אישיותו הבלתי יציבה, פעל לבדו לאחר שנפל טרף לתעמולה של ארגון דעאש. בדרך הזו דעאש הצליח להשפיע עליו. אם הוא היה מצליח, הוא היה רוצח עוד אנשים רבים בתוך הסופרמרקט", אמר השופט סאקות.

אלחאו נכנס לסופרמרקט בהמבורג ב-28 ביולי, לקח מאחד המדפים סכין בעלת להב של 20 סנטימטרים ורצח בעזרתה את אחד הלקוחות, בן 50, ששהה בחנות. לאחר מכן המשיך במסע הדקירות הקטלני ופצע עוד שישה בני אדם.

"ראיתי אותו רץ לעברי כאשר הוא מכוסה בדם. הוא נטף דם" סיפר אחד מעובדי הסופרמרקט בבית המשפט. בסופו של דבר נעצר אלחאו על ידי עוברי אורח, בעיקר מהגרים, שעמדו מחוץ לסופרמרקט וזרקו עליו אבנים וכיסאות ולאחר מכן השתלטו עליו עד שהגיעה המשטרה המקומית ואסרה אותו.

אחד מהם, מבקש מקלט מאפגניסטן בשם תאופיק ערב, סיפר בבית המשפט כי "אני לא גיבור, רקע עשיתי את חובתי".