מקימי 'אורמת' יזכו בפרס ישראל לתעשיה

שר החינוך, נפתלי בנט, בישר ליהודית ויהודה ברוניצקי על זכייתם בפרס ישראל לתעשייה.

ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ח

השר בנט
השר בנט
צילום: יחצ

פרס ישראל לתעשייה יוענק השנה ליהודית ויהודה ברוניצקי מקימי קבוצת 'אורמת'.

בראש ועדת הפרס עמד שלמה דברת ולצדו פעלו בה רן מידן ואילון תירוש.

בנימוקיה ציינה הועדה: "יהודה ברוניציקי, איש חזון, ממציא, יליד פולין ששרד את השואה וביחד עם רעייתו, דיתה ברוניצקי, מראשוני נשות העסקים והיזמות בישראל, אישה פורצת דרך בתחומה, הקימו ביחד את קבוצת אורמת והפכו אותה לחברה מובילה בעולם באנרגיה גיאוטרמית".

"עוצמתם טמונה בהתמדה, בדבקות במטרה וברוחב היריעה של עשייתם הכוללת שותפות בהקמת חברות תעשייה טכנולוגיות בולטות כגון: אורבוטק, אורגניקס ואחרות. הם השכילו לחבר בין חזון ליכולת יישום וביצוע במציאות מורכבת ומשתנה, הם חתומים על עשיית פורצת דרך בתעשייה המקומית והעולמית ועל תרומה משמעותית לחינוך הטכנולוגי, לקידום נשים ולחדשנות", הוסיפה הוועדה.

שר החינוך, נפתלי בנט, שוחח עם השניים ובישר להם על זכייתם בפרס. "זה סיפור של שואה ותקומה, חדשנות, יזמות ופריצת דרך. הם הקימו את קבוצת ׳אורמת׳ והפכו אותה לחברה מובילה בעולם באנרגיה גיאוטרמית", כתב השר בנט בחשבון הטוויטר שלו.

הוא הוסיף כי השניים "גם תרמו לחינוך הטכנולוגי ולקידום נשים בישראל. יהודית מהווה מופת למנהיגות נשית".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, בירך את הזוכים בפרס. "הזוג ברוניצקי וכמוהם גיל שוייד הם הגיבורים השקטים שהפכו את ישראל למעצמה טכנולוגית בתחומי ההיי-טק והאנרגיה הסולארית. עשרות שנים של התמדה,מקצוענות ןחשיבה מקורית נתנו למדינת ישראל את פאר היצירה . כבוד", כתב הרצוג בחשבון הטוויטר שלו.