סקר: אחרי החקירות - הליכוד מתחזק

על פי סקר שמתפרסם הערב הליכוד מתקרב להישגו בבחירות הקודמות עם 29 מנדטים. מפלגת "המחנה הציוני" מתרסקת ל-12 מנדטים.

ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סקר חדשות 10 שנערך ע"י ד"ר קמיל פוקס לאחר חקירת ראש הממשלה מעלה כי לו היו הבחירות נערכות היום היה הליכוד זוכה ב-29 מנדטים וגוש הימין היה מגיע ל-64 מנדטים.

מהנתונים עולה עוד כי מפלגת "יש עתיד" מקבלת 24 מנדטים, המחנה הציוני 12, הרשימה המשותפת 12 מנדטים, הבית היהודי עם 10, מרצ עם 8, כולנו עם 7 מנדטים וישראל ביתנו זוכה לשבעה מנדטים.

הסיעות החרדיות נחלשות לפי הסקר: יהדות התורה מקבלת 6 מנדטים וש"ס 5 מנדטים.

מוקדם יותר הערב (ראשון) התייחס נשיא המדינה, ראובן ריבלין, למשבר חוק הגיוס המאיים על שלמות הקואליציה.

"השיח המתעצם ביממה האחרונה על הקדמת הבחירות על רקע חוק הגיוס נוגע בנקודה רגישה מאוד עבור החברה הישראלית, רגישה לציבור המשרתים בצה״ל, רגישה לציבור החרדי ולעולם התורה", אמר ריבלין.

הוא ציין כי "זו לא הממשלה הראשונה שהסוגיה הנפיצה הזו מערערת את יציבותה. לא ניתן לפתור את סוגיית הגיוס בכפייה אלא רק בהסדר. לאורך זמן, אם לא נשכיל לפתור את המחלוקת הזאת בהידברות עמוקה, מתוך ניסיון למצוא הסדרים אחראיים, מכבדים ומציאותיים, הסוגיה הזו תמשיך ותערער את יציבות המערכת הפוליטית בישראל וחמור מכך, תעצים את המתח בין המגזרים השונים".

הנשיא אמר כי "על מנת להרגיע את המתח ולהתקדם עלינו למצוא מנגנוני שיח נוספים בינינו באופן שיהיה ברור שלא מדובר במחלוקת בין שונאי צה״ל מצד אחד לשונאי תורה מהצד השני, אלא בין ישראלים, שכולם גם מעריכים את צה״ל וגם מכבדים את התורה ואת לומדיה".