צוות מיוחד יבדוק את פרשת המסרונים

נשיאת העליון, השופטת אסתר חיות, הקימה צוות בדיקה לבחינת ההיבטים המערכתיים של ממשק העובדה בין התביעה ובין השופטים.

ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ח

הנשיאה אסתר חיות
הנשיאה אסתר חיות
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, הקימה צוות בדיקה מיוחד בעקבות פרשת המסרונים.

חיות הודיעה היום (ראשון) לנשיאי בתי המשפט על הקמת צוות בדיקה בכיר לבחינת ההיבטים המערכתיים של ממשק העבודה בין גורמי התביעה ובין שופטים הדנים בבקשות לפני הגשת כתב אישום.

חברי צוות הבדיקה יהיו השופט יוסף אלרון (ראש הצוות), הנשיאה רויטל יפה כ"ץ והנשיאה עינת רון. הצוות התבקש להעביר את המלצותיו עד ל-15 באפריל.

בשבוע שעבר הודיעה חיות כי היא בוחנת את סוגית הכשלים המערכתיים שאליהם התייחס נציב תלונות הציבור על השופטים בבדיקה שערך בפרשת המסרונים.

במייל ששלחה הנשיאה חיות לנשיאי בתי המשפט נאמר כי ״האמור בהחלטת הנציב במישור המערכתי והנסיבות שהביאו לה מצריכים בחינה יסודית, מעמיקה ודחופה".

"עם כל הקושי שאנו חווים בימים אלה, ניתנה לנו כמערכת הזדמנות לתקן את הטעון תיקון וליתן מענה הולם בשקיפות ובמקצועיות לכל ליקוי מערכתי שיימצא. זאת, על מנת לשמור על אמון הציבור בבתי המשפט ולחזקו", כתבה השופטת חיות.

נזכיר כי לפני כשבוע המליץ נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, להעמיד לדין משמעתי את השופטת רות פוזננסקי כץ מבית משפט השלום בתל אביב.

ההחלטה התקבלה בעקבות הידיעה שפורסמה בחדשות 10 על מסרונים שהוחלפו בין פוזננסקי כץ ובין עו"ד ערן שחם שביט המייצג את הרשות לניירות ערך בהליכים.

משמעות ההחלטה היא כי נגד השופטת לא יפתחו הליכים פליליים, זאת למרות המעשה החמור שנחשף בדיווח.

לקריאת החלטת הנציב לחצו כאן