חוק הגיוס: נמשכים המגעים למציאת פשרה

ח"כ אורי מקלב מאשים כי בליכוד לא מעוניינים לפתור את משבר הגיוס. נתניהו קיים הערב שיחות עם השרים לוין וליברמן.

ניצן קידר , י"ז באדר תשע"ח

כחלון וליצמן
כחלון וליצמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) מאשים הערב (ראשון) כי הליכוד אינו רוצה באמת בפתרון המשבר סביב חוק הגיוס.

"אם ביבי ירצה בחירות הוא יעשה את זה בלי קשר אלינו, אנחנו הגשנו הצעה והליכוד מלבד לשלול את הצעה לא הביא אף פתרון אחר לדיון", אמר מקלב.

הוא הוסיף כי "להגיד על דרישת חוק הגיוס 'סחיטה' - זו עלילה, מי שהיה מעורב ויודע שרכבת הצעות חוק אלו שהגשנו הגיעו לאחר תהליכים שנעשו במשך חודשים ארוכים וכעת הגיעו לבשלות ואף קיבלו את הסכמת היועצים המשפטיים הממלכתיים, לא היה שבוע שלא פנינו אליהם, אנחנו לא מבקשים יותר ממה שבג"ץ פסל".

"אין לנו שום טענה נגד שר האוצר או סיעת כולנו", מבהיר מקלב. "הדרישה שלנו היא ממפלגת השלטון. אנחנו רוצים את התקציב הזה הוא טוב וחשוב לעם ישראל. אין שום משמעות לתקציב בעיתוי הנוכחי ואנחנו מקווים שלא נצטרך להגיע למצב כזה בו ניאלץ שלא לתמוך בתקציב".

"יש עשרות חוקים שנמצאים בועדות השונות שאנחנו לא אוהבים אך אנו מתיישרים עם החלטות הקואליציה, מדוע הדרישה שלנו הפכת לסחיטה, במה היא שונה מכל חוק אחר שעולה בקואליציה? מדוע כשאנו מביאים חוק זו דרישה וסחיטה, והצעות חוק הזויות אחרות הן בקשות לגיטימיות?", סיכם חבר הכנסת.

בינתיים נראה שראש הממשלה מנסה לבדוק את האפשרויות לטפל במשבר גם מעבר לים. הערב הוא שוחח עם השרים יריב לוין ואביגדור ליברמן בניסיון לגבש נוסחה שתאפשר את העברת חוק הגיוס, גם אם בנוסח שונה או מרוכך.

על פי הערכות גם בתוך מפלגות הקואליציה החלוקות - כולנו ויהדות התורה, נעשים ניסיונות כדי למצוא פיתרון למשבר שלא יוביל לבחירות.