"אורי ז"ל ממשיך לחיות דרך כתביו"

ספרו החדש של אורי אורבך ז"ל מציג את ההסתכלות שלו על המגזריות והישראליות. הדברים, שנכתבו לפני שנים, נראים היום אקטואליים מתמיד.

יוני קמפינסקי , י"ח באדר תשע"ח

ספרו החדש של אורי אורבך ז"ל
ספרו החדש של אורי אורבך ז"ל
צילום: יוני קמפינסקי

אמש (ראשון) נערך באונ' בבר-אילן ערב השקה לספרו של אורי אורבך "דתי נורמלי". את הספר ערכו מיכל אורבך, אלמנתו של אורי, ואלי ויסברט, ואייר שי צ'רקה, שותפו של אורי ליצירה.

באירוע ההשקה השתתפו בין היתר סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, ח"כ מוטי יוגב, עורך מקור ראשון חגי סגל, עורך בשבע עמנואל שילה, סמנכ"ל תאגיד השידור כאן אלעד טנא ועוד.

את הערב פתח בדברי ברכה מו"ל ידיעות ספרים, דב איכנולד, שאמר "לכבוד הוא לי להיות שותף ביציאתו לאור של ספר זה, שהוא משנת שביל הזהב של הציונות הדתית".

שהרה בלאו, הרב חיים נבון, ונבו טרבלסי, תחקירן הספר קראו קטעים מתוך הספר והזמר דוד ד'אור שר וגם דיבר על החיבור המיוחד שלו לאורי ז"ל, מאז שהכירו לפני 20 שנה ברומא. העיתונאי קובי אריאלי הנחה פאנל לאור הספר בהשתתפות סגנית השר ציפי חוטובלי, ח"כ שלי יחימוביץ, פרופ' אשר כהן והעיתונאי רועי שרון.

תמר, בתו של אורי, סגרה את הערב במערכון שהציגה מתוך הספר. הקטע הסאטירי, "ארבע אמהות" שמו, מציג בצורה הומוריסטית את תופעת ההתבדלות בחינוך הדתי.טוען....