פתח תקווה
הנוער מתגייס לקידום מתווה הכשרות

סניפי בני עקיבא בפ"ת פועלים להעלאת המודעות בקרב בעלי העסקים. "כשקורה מהלך כל כך חשוב בעיר שלנו אנחנו צריכים להיות חלק".

עדו בן פורת , י"ח באדר תשע"ח

תולים מודעות
תולים מודעות
צילום: באדיבות המצלם

חניכי תנועת הנוער בני עקיבא בסניפי פתח תקווה פעלו בעיר כדי לקדם את המודעות למתווה הכשרות החדש שהוביל רבה של פתח תקווה, הרב מיכה הלוי.

מתווה הכשרות בפתח תקווה כולל שורה של תיקונים ושיפורים במערך הכשרות כוללים בין השאר הפרדת זיקת המשגיח והמושגח, דיווח אלקטרוני על נוכחות המשגיחים בבתי העסק ועוד. עד ערב חג הפורים הצטרפו כ-380 עסקים למתווה החדש ועסקים נוספים מצטרפים מדי יום.

כאמור, לאחר שרבני הקהילות מכל הזרמים בעיר הביעו את תמיכתם במהלך וקראו לחזק אותו באמצעות הקפדה על הימצאות תעודת כשרות בתוקף של הרבנות בבתי העסק, החליטו גם בסניפי תנועות הנוער בעיר לקחת חלק במהלך.

החניכים למדו על הנושא בסניפים ויצאו לתלות מודעות כדי לעורר את המודעות בקרב בעלי העסקים בפתח תקווה.

עדי, קומונרית סניף שיכון הפועל בשכונת כפר אברהם, סיפרה "החלטנו גם לוודא באופן מיוחד שכל הרכישות שנעשו על ידי הסניפים לשוק פורים וכדומה יהיו רק במקומות שהסדירו את הכשרות והרגשנו שהייתה לכך הרבה השפעה. כבני נוער יש לנו כח וכשקורה מהלך כל כך חשוב בעיר שלנו אנחנו צריכים להיות חלק".

"הדבר הכי משמח הוא שאנחנו יודעים על מקרים שבהם בעלי עסקים בעיר התמהמהו על ההצטרפות למתווה החדש כיוון שלא הבינו את חשיבות העניין ובעקבות פנייה של לקוחות מקרב החניכים בסניף גם הם כבר הצטרפו. זה מדגים מבחינתי את היכולת שלנו כנוער להיות חלק ממהלך חשוב וגדול בעם ישראל".

רכז מחוז שרון שומרון בבני עקיבא, מיכאל מואטי, אמר כי ''כחלק מקו הפעילות של ועידת בנ"ע 'מובילים בדרך תורה ועבודה' החלטנו להיות שותפים למהלך החשוב שמוביל רב העיר. אנו מאמינים שבעז"ה הכוח שלנו כתנועת נוער יוכל להיות לעזר גם לרבנויות נוספות הפועלות בימים אלה לשפר ולחזק את מערך הכשרות הממלכתי שחשוב כל כך לזהותה היהודית של מדינתנו''.