המאבק בחרם מגיע לAIPAC

תוצרת חקלאית מבקעת הירדן תוצג למבקרי הוועידה בכדי להדק את שיתוף הפעולה והסיוע לנפגעי החרם על ישראל.

עוזי ברוך , י"ח באדר תשע"ח

ועידת אייפאק. ארכיון
ועידת אייפאק. ארכיון
צילום ארכיון: רויטרס

במסגרת שיתוף הפעולה של המשרד לנושאים אסטרטגיים בראשות השר ארדן עם מועצה אזורית בקעת הירדן - ייפתח ביתן ובו תוצרת חקלאית מן הבקעה במתחם וועידת איפאק בוושינגטון.

המשרד לנושאים אסטרטגיים, בראשות השר גלעד ארדן, פועל על מנת להילחם בתופעת החרם ולהגן על אלה שנפגעים ממנה - בארץ ובעולם. הנפגעים העיקריים והמידיים מפעילות ארגונים אלה הם בין היתר חקלאי בקעת הירדן, הסובלים מהחרמה של תוצרתם במדינות שונות בעולם.

המשרד פועל מזה כשנה עם המועצה האזורית בקעת הירדן לחשיפת תוצרת חקלאית מיישובי הבקעה בכנסים מרכזיים ברחבי העולם. הנגשת התוצרת מאפשרת לקהלים נרחבים להיחשף באופן בלתי אמצעי לתוצרת החקלאית ומסייעת לתוצרת להגיע לשווקים וקהלים חדשים ברחבי העולם. במסגרת השת"פ, יוצג גם הדו-קיום בחקלאות בקעת הירדן וביו"ש, כמו גם הגעת משלחות של מעצבי דעת קהל מרחבי העולם לביקורים ביו"ש ובבקעת הירדן.

היום (שני) בצהרים שעון ארה"ב יפתח ביתן בכנס הAIPAC בוושינגטון מטעם מועצת בקעת הירדן בשיתוף המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה. בביתן תוצג תוצרת חקלאית של חקלאי הבקעה. אל הביתן צפויים להגיע נציגי הממשלה והכנסת המשתתפים בוועידה.

לדברי השר ארדן: "חקלאי יהודה ושומרון הינם בין הנפגעים המרכזיים מפעילות ארגוני החרם. כחלק ממדיניותי לתקוף את ארגוני החרם מחד, ולהגן על אלה שנפגעים ממנו מאידך, בחרנו לחשוף את התוצרת החקלאית של יישובי בקעת הירדן באחד האירועים המרכזיים של העולם היהודי, בוועידת איפאק. אני מברך על שיתוף הפעולה מצד נציגי ממשלת ישראל וחברי הכנסת"