כחלון מחריף את האולטימטום

בפתח ישיבת סיעת כולנו הבהיר כחלון, כי העברת התקציב בשבוע הבא היא תנאי להישארות סיעתו בקואליציה, וקרא להגיע להסכמות.

חזקי ברוך , י"ח באדר תשע"ח

כחלון בישיבת הסיעה. היום
כחלון בישיבת הסיעה. היום
צילום: חזקי ברוך

שר האוצר משה כחלון הבהיר אחר הצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעת כולנו, כי אם התקציב לא יאושר במועד שהוסכם יפרוש מהממשלה.

"אם התקציב הזה לא יעבור אין לי מנדט ציבורי להישאר בממשלה, כי אני מפר את ההסכם עם הבוחר", הצהיר כחלון. "אני לא רואה איך אוכל להמשיך בתפקידי כשר אוצר אם התקציב לא יעבור, כי לא אוכל להגיד שאין הסכמה על חוק גיוס ואוכלוסיית הקשישים, הנכים, ניצולי השואה, הזוגות הצעירים ותלמידי בתי הספר שממתינים לקיצור החופשות - לא יקבלו את הכסף".

כחלון תקף את הניסיון החרדי לכרוך את חוק הגיוס והתקציב זה בזה, "אי אפשר לכרוך את 'חוק הגיוס' עם התקציב. לתקציב יש השלכה משקית והשפעות למשק ולשוק העולמי על השקעות. אסור לכרוך אותו בבעיות קואליציוניות".

לדבריו, "נעשתה טעות גדולה כשחיברו את התקציב עם אישור 'חוק הגיוס'. אישורו של תקציב 2019 הוא חשוב כי הקדמנו כספים מ-2019 ל-2018, למשל בתשלום קצבאות. זה לא תירוץ. אם התקציב לא יאושר - אנו תוקעים את המדינה ופוגעים באוכלוסיות שאני לא רוצה שייפגעו".

עם זאת הבהיר כחלון שהוא אינו מעוניין בבחירות בנקודת הזמן הנוכחית, "אנו לא חושבים שצריכים ללכת לבחירות מוקדמות. הממשלה עובדת ומתפקדת מצוין ולכן צריכה לכלות את ימיה עד לנובמבר 2019. מי שרוצה לגרור לבחירות גורם לפגיעה בציבור, במשק וביציבות. אני מאוד מקווה שהחברים בקואליציה יתעשתו ויצביעו בעד התקציב, וידברו על חוק הגיוס ונגיע להסכמות - וזה לא חדש. אין לי ספק שעם רצון טוב אפשר להמנע מבחירות ונוכל לתפקד".