"מוכנים לבחירות, מקווים שזה לא יקרה"

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי אומרת לערוץ 7 כי בבית היהודי לא מעוניינים בבחירות כי לא מדובר בצעד טוב לאזרחי ישראל

חזקי ברוך , י"ח באדר תשע"ח

מועלם: אנחנו מוכנים לבחירות
מועלם: אנחנו מוכנים לבחירות
צילום: חזקיטוען....

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, מתייחסת היום (שני) למשבר חוק הגיוס.

"אנחנו עושים עבודה רבה כדי לסיים עד יום רביעי את דיוני התקציב ולאפשר להצביע עליו בשבוע הבא. יחד עם זאת, כמי שמייחסים חשיבות רבה גם ללימוד תורה וגם לשירות צבאי, ברור לנו שחייב להימצא פתרון שיאזן בין הצורך להביא חוק שיאפשר גיוס בלי כפייה ובלי סנקציות פליליות מחד ומבלי לפספס את מי שלא לומד, מאידך", אומרת מועלם רפאלי.

לשאלה האם בבית היהודי מוכנים לבחירות אפשריות היא עונה, "אנחנו בבית היהוד' מוכנים לבחירות, אך שואלים את עצמנו האם זה מה שנכון למדינת ישראל ולעם ישראל. זו ממשלה מצוינת, ימנית ולאומית שעושה עבודה משותפת".

מועלם גם מתייחסת לסוגיית תמיכתה של שדולת אייפא"ק בפתרון שתי המדינות. "אייפא"ק צריכה להתחבר למציאות ולהסיר את רעיון שתי המדינות מהמצע שלהם", היא אומרת ומוסיפה, "בשטחי ארץ ישראל תתקיים רק מדינה אחת והיא מדינת ישראל. אחרי עשרות שנים של טרור ותהליכים מדיניים שבהם סירבה ההנהגה הפלסטינית לכל הצעה ולהכרה במדינת ישראל, בציבור הישראלי ישנה הבנה והתפכחות שפתרון שתי המדינות יסכן את ישראל ועלינו להכריע ולהחיל ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון".

לדבריה, "גם הממשל האמריקאי הבין שזהו פתרון לא ישים. באייפא"ק חייבים להתחבר למציאות ולהסיר את רעיון שתי המדינות מהמצע שלהם ומשולחן הדיונים".