שר האוצר הגרמני: ידיד הקהילה היהודית

בקהילה היהודית במדינה מרוצים מהקמת הקואליציה החדשה של אנגלה מרקל, שמנעה אפשרות של התחזקות הימין הקיצוני.

רעות הדר , י"ח באדר תשע"ח

הרב ביסטריצקי עם שר האוצר המיועד של גרמניה
הרב ביסטריצקי עם שר האוצר המיועד של גרמניה
צילום: מוריץ פיהלר, יודישע אלגמיינע

ארבעה חודשים לאחר הבחירות בגרמניה, הסתיימה אתמול הסאגה סביב הקמת הקואליציה במדינה עם סיום ספירת המעטפות של מצביעי מפלגת ה-SPD (הסוציאל-דמוקרטית).

מספירת הקולות עולה כי 66% מחברי המפלגה הצביעו בעד כניסה לקואליציה בראשות אנגלה מרקל, ובכך נסללה הדרך להקמת הממשלה החדשה.

מ'איגוד הרבנים בגרמניה' נמסר, "אנו מברכים את הקנצלרית אנגלה מרקל עם הקמת הקואליציה החדשה בראשותה, וכניסתה לקדנציה הרביעית. אנו תקווה כי הממשלה החדשה תמשיך לעמוד לימין הקהילות היהודיות הרבות בגרמניה ותמנע חקיקת חוקים מפלים כנגד האוכלוסייה היהודית ותמשיך לעזור לשגשוגה ולהתפתחותה של הקהילה היהודית במדינה".

רבה של המבורג וחבר הנהלת ה'איגוד', הרב שלמה ביסטריצקי, ציין כי בקהילה היהודית נושמים לרווחה שכן בצעד זה נמנעה אפשרות של בחירות חדשות ואיתן החשש שמפלגת הימין הקיצוני AfD תתחזק - בפרט נוכח קולות של צירי המפלגה החברים בפרלמנט במדינת סקסוניה תחתית הקוראים לאסור את השחיטה היהודית. "זה רק מדגיש את החשש של הקהילה היהודית מבחירות חדשות, ומראה מה היו ההשלכות, באם חברי המפלגה היו מתחזקים בבודנסטאג".

הרב ביסטריצקי הוסיף, "אני מיודד עם אולף שולץ - היושב ראש הזמני של מפלגת ה-SPD שהיה עד הבוקר ראש עיריית המבורג במשך כעשור וימונה עתה לשר האוצר של גרמניה ולסגן הקנצלרית".

"בשנות כהונתו כראש העיר של המבורג הוא שמר על קשרי ידידות אישיים עם רב העיר והקהילה היהודית ואנו מקווים שקשר זה יבוא לידי ביטוי חיובי גם עבור יהודי גרמניה וגם עבור הקשרים בין מדינת ישראל וגרמניה ושולחים לו את ברכותינו הלבביות”, הוסיף הרב.