סגן הנשיא פנס:
ארה"ב עומדת לצד ישראל - תמיד

סגן נשיא ארצות הברית בוועידת איפא"ק: ארה"ב עומדת לצד ישראל היום, מחר ותמיד. אם ההסכם עם איראן לא יתוקן ארצות הברית תיסוג ממנו.

עוזי ברוך, וושינגטון , י"ט באדר תשע"ח

מייק פנס
מייק פנס
Reuters

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נשא הלילה (שלישי) דברים בוועידת איפא"ק המתכנסת בוושינגטון.

בפתח דבריו אמר פנס, "הערב אני מביא ברכות מידיד גדול של מדינת ישראל - הנשיא הפרו-ישראלי ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. אני מביא את ברכותיו של הנשיא דונלד טראמפ".

הוא הוסיף כי בזכות מנהיגותו של טראמפ, "הברית בין ארצות הברית וישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר. אני כאן כדי להעביר מסר מהנשיא - ארה"ב עומדת לצד ישראל, היום, מחר ותמיד".

"כשעמדתי כאן בשנה שעברה, הבטחתי לכם שהנשיא טראמפ יקיים את הבטחותיו, וכך היה. כיום התמיכה האמריקנית בביטחון מדינת ישראל גדולה מאי פעם", אמר פנס, שציין את פעולותיה של השגרירה באו"ם ניקי היילי שהביאו לכך ש"ההתקפות על ישראל באו"ם הסתיימו".

הנשיא טראמפ, ציין סגן הנשיא, "עשה יותר מאשר להבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל. הוא קיים. תודות למאמציו של השגריר פרידמן, בחודש מאי השנה נפתח את שגרירות ארה"ב בירושלים".

עם זאת, הדגיש פנס כי "ארה"ב מחויבת באופן מלא להשגת שלום בין ישראלים לפלסטינים. הנשיא טראמפ הבהיר שאנחנו לא נוקטים בשום עמדה על מעמד סופי או גבולות. וכפי שאמר הנשיא טראמפ, אם שני הצדדים יסכימו לכך, ארצות הברית תתמוך בפתרון של שתי מדינות".

סגן הנשיא התייחס גם להתבססות האיראנית בסוריה ואמר "לא נאפשר שהתבוסה של דאעש תהפוך להיות הניצחון של איראן".

באשר להסכם הגרעין שנחתם עם איראן, הדגיש פנס כי "אם ההסכם לא יתוקן בחודשים הקרובים, ארצות הברית תיסוג ממנו באופן מיידי. ארה"ב לא תאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני".

הוא סיים את דבריו בברכת "שהחיינו" ואמר כי "הימים הטובים ביותר של ארה"ב וישראל עוד לפנינו".