מתנגדים לבחירות - לא יזמנו את המשבר

שר התחבורה ישראל כ"ץ נאם בכנס שדרות ואמר כי "חוק הגיוס אינו נושא למחטף פוליטי". הוא קרא למפלגות הקואליציה לגלות אחריות.

אלירן אהרון, שדרות , י"ט באדר תשע"ח

השר ישראל כץ בכנס שדרות
השר ישראל כץ בכנס שדרות
צילום: אלירן אהרון

שר התחבורה, ישראל כ"ץ אומר היום (שלישי) כי המשבר בקואליציה סביב חוק הגיוס מיותר.

"אני לא תומך בהקדמת הבחירות. שנה וחצי זה המון זמן עבור ממשלה שצריכה לעשות עוד עבודה והיא פועלת תחת מנדט. אם השותפים יגלו אחריות – לא תהיינה בחירות. לא ראש הממשלה יזם את המשבר. יכול להיות שהוא יחליט כי בנסיבות אלה ילך לבחירות אבל אני מקווה שזה לא יקרה", דברי השר כ"ץ בכנס שדרות.

הוא הוסיף כי המפלגות החרדיות לא יכולות לבצע "מחטף", כהגדרתו. "הבעיות הבסיסיות צריכות להיות מטופלות באופן ממלכתי ולא להכניס אותן לתחום הפוליטי הצר. כולנו שרתנו ויש הרבה נואמים בממשלה אבל הסטטיסטיקאי הראשי של מדינת ישראל בממשלה הוא זה שנותן את המספרים, ולפיו בעוד כ-40 שנה יהיו בישראל 30 אחוז חרדים מכלל הציבור. אם אנחנו רוצים להמשיך ולהיות מדינה מובילה עלינו לשלב את הציבור הזה בענייני השכלה, עבודה ושוויון בנטל - אחרת המדינה תשקע".

כ"ץ התייחס לסוגיית הגרעין האיראני ולמפגש בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא ארה"ב טראמפ. "בא נשיא המעצמה הגדולה בעולם ומשנה את הכללים, ומבהיר שהוא יודע כי איראן היא האויב ומראה נכונות לתקן את הפגמים בהסכם עליהם ישראל מתריעה ומצהיר ואומר – או שישנו ההסכם או שאני אבטל ההסכם".

"המדיניות האמריקאית מעמיקה את התפר ואת חילוקי הדעות ולכן יש כאן אפשרות לעשות תיקונים בהסכם שימנעו את הסכנות שבו. אין גורם בטחוני אחד בישראל שמוכן לאפשר לאיראן נשק גרעיני ואם זה יעלה כבר למצב שרק פעולה שלנו תמנע את זה – אנו נמנע את זה", הבהיר השר.