הנוער מבן גוריון ישתתף באליפות העולם

נבחרת הרובוטיקה של נוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב תייצג את ישראל באליפות העולם ביוסטון.

עדו בן פורת , י"ט באדר תשע"ח

נבחרת הרובוטיקה במהלך התחרות
נבחרת הרובוטיקה במהלך התחרות
צילום: FIRST ISRAEL

יש אליפות: לאחר חודשים ארוכים של הכנות ועבודה מאומצת, זכתה נבחרת רובוטיקה ממרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הארצית.

הנבחרת תמריא בקרוב לייצג את ישראל באליפות הבינלאומית ביוסטון, ארה''ב.

הקבוצה הדרומית גברה על 40 נבחרות מכל רחבי הארץ וקטפה את פרס ההשראה היוקרתי המעיד על מצוינות בכל ההיבטים: תפקוד הרובוט, מקצועיות הקבוצה, ידע וערכים.

קבוצת "Mish Mash #12016" ממרכז חוסידמן באוניברסיטה משתתפת בשלוש השנים האחרונות בתחרויות ומורכבת מ-15 תלמידים ותלמידות בכיתות ט'-יב' מאזור באר שבע והדרום.

בתחרות שהתקיימה בהיכל רוממה בחיפה, התמודדה הקבוצה עם אתגרים טכנולוגיים שונים המשלבים בתוכם יצירתיות, יכולות הנדסיות ועבודת צוות.

במוקד התחרות: תכנון ובניית רובוט שמטרתו סידור קוביות בתוך מסילות, התאזנות על משטח לא יציב והעברת חפץ מעבר לגדר בזמן הקצר ביותר.

את הקבוצה מלווים מטעם מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע בהנהלת ד"ר ציונה אלקיים, שני מנטורים בוגרי המחלקה להנדסת מכונות באוניברסיטת בן-גוריון אביעד בן זקן וגילת מלכה וארבעה מתנדבים נוספים.

זהו לא ההישג הראשון של הקבוצה, שבשנה שעברה נבחרה לייצג את ישראל באולימפיאדת הרובוטיקה הראשונה First Global Challenge שנערכה בוושינגטון, שם זכו חברי הנבחרת במקום הרביעי מבין 160 משלחות נבחרות מרחבי העולם.

קפטן הקבוצה, ניב פרץ, סיכם את התחרות בסיפוק. "הייתה לנו תחרות מדהימה, ספורטיבית ומלאה חוויות. אנחנו מאוד שמחים על ההישגים שלנו, במגרש עם הרובוט ובזכייה בפרס ה- inspire, ושואפים להצליח גם בתחרות העולמית".

מנטורית הקבוצה, גילת מלכה, הוסיפה "השנה הצבנו לעצמנו יעד לא רגיל-להתחרות ברמה בינלאומית ולהיות הטובים ביותר. משוכה אחת עברנו, כאשר ניצחנו את האליפות הארצית, כעת אנחנו מסתכלים קדימה וחושבים על כל השיפורים שניתן לעשות כדי להתקרב ליעד שלנו".הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il