ליב"ה: פעלולנות משפטית של הפרקליטות

במרכז ליב"ה תמהים על התנהלות הפרקליטות בנושא הרחבה הדורמית של הכותל, "נראה שבפרקליטות שמו את החץ וסימנו סביבו את המטרה".

אורלי הררי , י"ט באדר תשע"ח

הכותל המערבי והר הבית
הכותל המערבי והר הבית
צילום: חזקי ברוך

במרכז ליב"ה תמהים על התשובה המשלימה שנתנה המדינה לבג"ץ בדבר עמדתה על חלות התקנות ברחבה הדרומית.

"נראה שבפרקליטות שמו את החץ וסימנו סביבו את המטרה", נמסר מהמרכז, "הניסיון של הפרקליטות לעשות כל מאמץ כדי לאפשר ברחבה הדרומית מנהגים שפוגעים בקדושת הכותל הוא הזוי ובזוי, היום כולם מודים שהתקנות לשמירה על המקומות הקדושים חלות גם על הרחבה הדרומית, ומקבלי ההחלטות במקום הם הרבנים הראשיים, וכל ניסיון לעקוף את זה ולקדם בשטח את מתווה הכותל שהוקפא ע"י הממשלה הוא חמור ומחזק את הצורך בשינוי והגדרה ברורה של התקנות, שלא יאפשרו נסיונות נלוזים כאלו".

עוד אומרים במרכז "תמוהה שבעתיים העובדה שזו עמדת הפרקליטות, שלא תעז לעולם לטעון על חלקים הקדושים לעדות אחרות, שהם שייכים לקבוצות מיעוט הפורשות מהם, כך על אחת כמה וכמה במקומות הקדושים לעם היהודי אין לפרקליטות סמכות, לא חוקית ולא מוסרית, להפקיע חלקים מהם ולהכפיפם תחת סמכותם של הארגונים הרפורמיים והקונסרבטיביים הזרים ליהדות ונעדרים כל אחיזה בציבור היהודי בישראל.

נציין, שרק בשבוע שעבר ביקרה בארץ משלחת מכובדת של יהודי ארה"ב, שהזכירו שוב בפגישתם עם רוה"מ שהידידים האמיתיים של מדינת ישראל בארה"ב נמצאים דווקא בקרב היהדות האורתודכסית, ואת העובדה הפשוטה שהארגונים הרפורמיים והקונסרבטיביים לא מייצגים את יהודי ארה"ב".