"הציונות הדתית נמצאת בצומת קריטי"

ח"כ סמוטריץ' בכנס האיחוד הלאומי: "המשבר בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי הוא פייק משבר ואם בנט רוצה הוא פותר את זה בעשר דקות".

אלירן אהרון , י"ט באדר תשע"ח

ברית האחים לא תחזור. סמוטריץ'
ברית האחים לא תחזור. סמוטריץ'
צילום: יצחק קלמן /TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס הערב (שלישי) בכנס האיחוד הלאומי בירושלים ליחסים המתוחים בין מפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי.

"אמר בצדק רב השר בנט אתמול בארהב, שמשבר הגיוס הוא פייק משבר ואם ראש הממשלה רוצה ב-10 דקות הוא פותר את הבעיה. את המשבר המלאכותי שיש בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי, השר בנט פותר בעשר דקות", טען סמוטריץ'.

לדבריו, "הוא נושא באחריות ואין שום סיבה אמיתית שהיחד הזה שעובד כבר שתי קדנציות לא ימשיך קדימה - כמובן כמפלגה ציונית דתית מובהקת"

באשר לצומת הדרכים בה נמצא המגזר הדתי לאומי אמר, "הציונות הדתית נמצאת היום בצומת דרכים קריטי. השאלה איננה אם להגיע להנהגה או לראשות הממשלה אלא לבשורה שאנו חייבים לשאת לעם ישראל. הדרך היחידה היא לשמר את הציבוריות הדתית. מגזר זו לא מילה מגונה, אדרבה מגזר הוא כח.
עלינו להשכיל לשמור על הציבור הזה כמגזר".

סמוטריץ' התייחס גם למשבר חוק הגיוס, "יש כעת דיבורים על בחירות, ויש מי שרומז לכך שאם נלך לבחירות, החרדים יהיו האשמים בכך שתקום ממשלה של ליכוד, ויש עתיד. לא נפנה גב לברית ההיסטורית והשותפות שיש בינינו לבין אחינו החרדים, ברית האחים לא תחזור בשנית".