חברי 'דגל' מאשימים את הליכוד

חברי הכנסת של 'דגל התורה' המצדדים בפשרה, האשימו הבוקר את הליכוד שאינו מוכן להתכנס לפתרון ארוך טווח שיפתור את משבר הגיוס.

בן שאול , כ' באדר תשע"ח

יתד נאמן
יתד נאמן
צילום: פלאש 90

מאבק הגיוס - וניסיונות הפשרה: בשונה מחברי אגודת ישראל, חברי הכנסת של 'דגל התורה' מצדדים בפשרה ובקיום דיאלוג כדי לסיים את משבר הגיוס, אולם הבוקר בכירים ב'דגל' האשימו את הליכוד שאינו מוכן להתכנס לפיתרון ארוך טווח שיפתור את משבר הגיוס.

"התחושה במפלגות החרדיות היא כי בליכוד לא ממש ממהרים למצוא פתרון ושיתוף הפעולה לא מתנהל כמו שצריך. במפלגת השלטון ובמפלגות האחרות מבינים שלא תהיה שום פשרה מצד החרדים בנושא הסדרת מעמד בני הישיבות בחוק, אך הם לא ממהרים להתוות פתרון מתאים למרות ההבנה כי המצב יוביל לפיזור הכנסת והליכה לבחירות מוקדמות", נטען בעיתון 'יתד נאמן' המייצג את עמדת 'דגל התורה'.

בדבריו הסביר העיתון כי אדישות הליכוד נובעת מההבנה כי בחירות בעת הנוכחית עשויות להיטיב עמה. "המפלגה היחידה שלא חוששת מבחירות היא הליכוד, לה צופים הסקרים עליה משמעותית מאוד למרות כל חקירות נתניהו, כאשר הציבור הימני מגביר את תמיכתו בנתניהו הנרדף, ולצד זאת עסוק ראש הממשלה בחיזוק האלמנט השני שלו במצע הבחירות: חיזוק תדמיתו המדינית וכבוד המלכים שהוא מקבל כעת בארה"ב. על רקע כל זאת, התחושה במסדרונות הכנסת היא כי לליכוד נח להגיע למצב בו הקואליציה מתפרקת כעת בגלל חוק הגיוס ולא בגלל חקירותיו של נתניהו".

"יש שני קולות בליכוד. יש את ראש הממשלה שמצהיר שהוא רוצה פתרון אבל יש את האנשים שלו כאן שמדברים בשפה אחרת לגמרי", צוטט ח"כ מקלב האמון על המשא ומתן עם הליכוד מטעם דגל התורה.

"הם גם קוראים לנו סחטנים, הדרישה שלנו לקיים את המחוייבות הקואליציונית מתקבלת כסחטנות! הם לא משתפים פעולה עם שום מתווה שאנו מציעים או שמגיע מכל מתווך אחר. ברור לנו שהם שואפים לבחירות, אולי גם בגלל שמישהו בליכוד מריח גם את סוף עידן נתניהו", הוסיף.

בתנועת 'דגל התורה' הבהירו הבוקר כי המגעים עלו לפי שעה על שרטון ואין כרגע כל מתווה מוסכם על הקואליציה שאפשר להתקדם אודותיו ולהביאו להכרעת גדולי התורה.