האמא יהודיה ימנית, הבנות מותקפות

אתר שמאל חשף כי ארבע כוכבות הרשתות החברתיות היהודיות הן בנותיה של הפעילה האנטי-מוסלמית פמלה גלר.

גיא כהן , כ' באדר תשע"ח

פמלה גלר
פמלה גלר
צילום: רויטרס

אתר השמאל "Daily Beast" חשף כי ארבע כוכבות יהודיות של הרשתות החברתיות הן בנותיה של הפעילה האנטי-מוסלמית הנודעת פמלה גלר.

הפרסום באתר גרם להן נזק גדול וייתכן שהן אף מצויות בסכנת פגיעה בידי מוסלמים קיצוניים.

גלר ערכה ב-2015 תערוכת קריקטורות של הנביא המוסלמי, מוחמד, בטקסס, ושני מחבלים מוסלמיים נורו ונהרגו כשהגיעו למקום במטרה לרצוח אותה. עקב כך הוציא דאע"ש "פתווה" שקראה לרצוח אותה, ושני מוסלמים נוספים אף נעצרו והועמדו לדין בגין תכנון לערוף את ראשה.

כעת, קיים חשש שה"פתווה" שהוצאה נגדה תדרבן קיצוניים לפגוע בבנותיה.

המדובר ב"אחיות אושרי" – קלודיה אושרי סופר, ג'קי, אוליביה ומרגו. סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי המפורסמת מבין הארבע היא קלודיה, המנהלת את חשבון האינסטגרם Girl With No Job, שלו כמעט 3 מיליון עוקבים. קלודיה מעלה לחשבון "ממים" משעשעים ותהיות על דיאטות, מערכות יחסים, רכילות וקוסמטיקה.

קלודיה וג'קי מככבות בתוכנית פופולארית המשודרת בשידור חי בפייסבוק וביוטיוב, עליה מפקחת אוליביה, שגם לה חשבון אינסטגרם פופולארי. החשבון של מרגו באינסטגרם עוסק באוכל ויש לו יותר מ-100,000 עוקבים.

הקשר בין גלר לבנותיה היה עניין דיסקרטי, אך אתר השמאל Daily Beast חשף אותו. בנוסף, גילה כמה ציוצים שפורסמו בעבר ע"י האחיות ונמחקו, אשר מוגדרים כ”אנטי-מוסלמיים”. באחד מהם, קלודיה כינתה את ברק אובמה מוסלמי.

קלודיה הסבירה בתגובה כי האחיות מחזיקות בדעות "נפרדות" מאלה של אמן, והוסיפה: "איננו תומכות באפליה או בדעות גזעניות מכל סוג". היא גם העלתה מונולוג רווי דמעות לאינסטגרם, בו הסבירה שכתבה את הציוצים כשהיתה בת 16. אולם הנזק כבר נעשה: התוכנית של קלודיה וג'קי בוטלה ע"י החברה שהפיקה אותה, וקלודיה ביטלה מופע קומדיה שלה שהיה אמור להיערך בקרוב בניו יורק.