מה עובר על זוגות מאותגרי פוריות?

נשים המתמודדות עם אתגר הפוריות, חברותיהן ובנות משפחה נפגשו בירושלים בערב מיוחד של שיתוף והעצמה.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ח

כנס עמותת אדווה
כנס עמותת אדווה
צילום: רעות קורנברג‎

כנס ראשון מסוגו של עמותת אדו"ה, שהיווה מפגש בלתי אמצעי בין נשים המתמודדות עם אתגר הפוריות לבין חברותיהן ובנות המשפחה שלהן, התקיים השבוע במלון רמדה בירושלים.

הציפיה לילדים עבור זוגות שחווים קשיי פוריות היא כאב גדול ולא מדובר כמעט.

איך מתמודדים עם הגישושים המשפחתיים, עם המבטים הנוקבים בבטן השטוחה, התגובות של הסביבה, החששות והטיפולים ההורמונאליים הלא קלים, בניית הזוגיות תוך התמודדות עם ריק, ובעיקר- עם הכמיהה הגדולה לחבוק ילד משלך?

על כל אלו ועוד ניסו לתת מענה בכנס אותו יזמה עמותת אדו"ה, המהווה קבוצת תמיכה עוטפת לזוגות המתמודדים עם קשיים בהבאת ילדים לעולם. העמותה, אותה הקימו דורון ושרה בפלר שציפו בעצמם לילדים חמש שנים, מהווה בית חם עבור הזוגות המצפים ובנוסף, פועלת להעלאת המודעות לאתגר הפוריות וכן להתיר את קשר השתיקה סביב הנושא.

בערב אותו הנחתה סיון רהב מאיר, השתתפו הרב דודי דודקביץ', ד"ר חנה קטן ועל הפן האמנותי, בסיפור אישי דיברה וניגנה רוחמה בן יוסף.

בחלק השני של הערב התקיימו מעגלי שיח בין נשים מאותגרות פוריות לבין חברותיהן ובנות המשפחה שלהן.

במסגרת המעגלים, התפתח שיח כנה בין הנשים שביקשו שיפסיקו לרחם עליהן ושיכירו בכך שהמסע של בני הזוג הוא אישי. עוד עלתה בקשה להתייחס אליהן כנשים שגם עובדות וחיות את חייהן המלאים על אף העובדה שהן עוד לא אמהות.

בנות המשפחה והחברות ביקשו מצידן להבין יותר, לבדוק מה נכון וממה עדיף להימנע, ומשני הצדדים עלתה משאלה לנסות לא לסגת לאחור כשהציפייה מתארכת, לשמור על הקשר ואף להעצים אותו.

שרה בפלר מנהלת עמותת אדוה אמרה: "תקופות החגים הם זמנים קשים במיוחד עבור זוגות המצפים לילדים. זו הסיבה שקיימנו את הכנס בין פורים לפסח ששניהם חגים מוכווני ילדים במיוחד. התרגשנו לשמוע נשים אמיצות שחושפות את הקושי שלהן לטובת הפיכת כולנו לחברה סובלנית ומקבלת יותר ואנו תקוה שמהכנס תצא כל אישה שמצפה לילדים עם כתפיים יותר זקופות וכל אימא, אחות או חברה תצא עם הבנה ורגישות רבה יותר שתועיל להמשך הקשר"