בנט: אדרוש את תיק הביטחון

שר החינוך מבהיר כי ידרוש לאחר הבחירות את תיק הביטחון וציין כי במידה שנתניהו לא יתמודד בבחירות היעד שהציב לעצמו הוא ראשות הממשלה

חזקי ברוך , כ"א באדר תשע"ח

ידרוש את הביטחון. בנט
ידרוש את הביטחון. בנט
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט הבהיר הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל כי בכוונתו לדרוש לאחר הבחירות הבאות את תיק הביטחון.

בנט נשאל על ידי המראיינת אילנה דיין, אתה יכול לקבוע שבממשלה הבאה אם תהיה שותף בקואליציה יחד עם בנימין נתניהו לא תסכים לוותר הפעם על תיק הביטחון?".

בשובה אמר בנט, "כן בהחלט. אני לא מתכוון לדחוק את נתניהו החוצה, אבל אם הוא ראש הממשלה אני בהחלט מתכוון בפעם הבאה לדרוש את תיק הבטחון, אני חושב שזה חיוני".

בנט הדגיש גם כי במידה שנתניהו לא יתמודד בבחירות הבאות היעד שהציב לעצמו הוא ראשות הממשלה, "אם הוא ירד מהבמה אני מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה".

מנגד שר החקלאות, אורי אריאל, הביע הבוקר בראיון לערוץ 10 תקווה שהמשבר בקואליציה סביב חוק גיוס החרדים ותקציב המדינה יפתר בלי צורך ללכת לבחירות.

"יש מאמץ גדול של כולם, מתוך הבנה שאין סיבה ללכת לבחירות", אמר אריאל, "מנסים להביא פתרון שמשמעותו שחלק מדרישת החרדים תתקיים". הוא העריך שחוק הגיוס לא יחוקק במלואו לפני חוק תקציב המדינה, משום שהזמן שנותר למושב הנוכחי הוא שבוע בלבד.

"מקווה שהאחריות תגבר על היצרים ונגיע להבנות", אמר אריאל, "מאמין שיש סיכוי טוב להגיע להבנות ולסיים את המשבר". שר החקלאות אמר כי ייתכן והחרדים יסכימו לפשרה לפיה תהליך החקיקה יתחיל לפני העברת התקציב, אך יוותרו על הדרישה לסיים את החקיקה. "השאלה אם יוגדר חוק יסוד או חוק משוריין כלשהו, והאם יועבר לפני התקציב או יידחה למושב הבא", סיכם.